Wysokie zwycięstwo Seniorów!

Kategoria: Seniorzy Ajaks Opublikowano: niedziela, 20, październik 2019 P. Pawłowski Drukuj E-mail

W sobotę 19 października zespół Seniorów podejmował na własnym boisku Kmicica Kruszynę. Nasi zawodnicy od pierwszej minuty starali się narzucić swoje warunki gry długo utrzymując się przy piłce i atakując rywala wysokim pressingiem. Już w pierwszych 15 minutach stworzyliśmy trzy groźne sytuacje bramkowe.

W pierwszej z nich po znakomitym podaniu Wojciecha Rosy oko w oko z bramkarzem stanął Mateusz Dziewoński, jednak uderzył niecelnie, a kilka chwil później podobnych okazji nie wykorzystali Grzegorz Kuziorowicz i ponownie Mateusz Dziewoński. Na pierwszą bramkę w spotkaniu przyszło czekać nam do 27. minuty meczu, gdy po niefortunnej interwencji bramkarza piłka znalazła się pod nogami Grzegorza Kuziorowicza, a ten mając przed sobą jedynie pustą bramkę dopełnił formalności wyprowadzając nasz zespół na prowadzenie. Do końca pierwszej połowy nasz zespół walczył o kolejne trafienia, a drużyna gości ograniczała się do nielicznych kontrataków nie tworząc jednak żadnego zagrożenia w pierwszej odsłonie meczu. Po zmianie stron pierwsze minuty były dość nerwowe w wykonaniu naszej drużyny, a zespół Kmicica mógł niespodziewanie doprowadzić do wyrównania, gdy groźny strzał napastnika gości z około 16 metrów minimalnie przeszedł nad poprzeczką. W 58. minucie w końcu podwyższyliśmy prowadzenie, gdy katastrofalny błąd środkowego obrońcy Kmicica wykorzystał Grzegorz Kuziorowicz "na raty" dobijając swój strzał. Trzy minuty później było już 3-0, a autorem tego trafienia był Mateusz Dziewoński, który po ładnej indywidualnej akcji popisał się precyzyjnym strzałem w róg bramki. Od tego momentu grało nam się już dużo spokojniej, a nasi zawodnicy starali się kontrolować przebieg spotkania długo utrzymując się przy piłce. Rozmiary porażki ładnym strzałem głową mógł zmniejszyć zawodnik Kmicica, jednak jego uderzenie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego minimalnie minęło słupek bramki. W samej końcówce spotkania dołożyliśmy jeszcze 2 trafienia- w 88. minucie po błędzie bramkarza gola zdobył Tomasz Żydek, a już w doliczonym czasie gry po znakomitym dośrodkowaniu Kacpra Błachowicza bramkarza ładnym strzałem głową pokonał Andrzej Młynek, dla którego było to premierowe trafienie w barwach naszego klubu. Tym samym okazałe zwycięstwo stało się faktem i nasz zespół zasłużenie sięgnął po pełną pulę punktową. Brawa dla drużyny!

Ajaks 5 : 0 Kmicic Kruszyna
Kuziorowicz 2, Dziewoński, Żydek, Młynek

 Skład: Barczyński- Ostalski (82' Błachowicz), Pokrzywiński, Sosnowski, Pomianowski- Wysocki, Żydek, Rosa (63' Kos), Kurasiński (53' Chmielewski), Dziewoński (76' Młynek)- Kuziorowicz

Rez: Gajda

Trener- Piotr Pawłowski