Zwycięstwo Seniorów!

Kategoria: Seniorzy Ajaks Opublikowano: niedziela, 22, wrzesień 2019 P. Pawłowski Drukuj E-mail

W sobotę 21 września zespół Seniorów mierzył się w ramach 6. kolejki rozgrywek Klasy "A" z drużyną Liswarty Popów. Nasi zawodnicy byli zdeterminowani, aby nieco zrehabilitować się po niepowodzeniach w dwóch ostatnich kolejkach i wyszli na boisko z założeniem sięgnięcia po upragnione 3 punkty. Pierwsze minuty to spokojna gra naszego zespołu, który cierpliwie rozgrywał piłkę w własnej strefie obronnej. Goście natomiast cofnęli się na własną połowę i szukali okazji do kontrataków.

Już po kilkunastu minutach zaczęliśmy stwarzać sobie sytuacje bramkowe. W 15. minucie strzał z dalszej odległości Mateusza Dziewońskiego wylądował na słupku, a chwilę później w groźnej okazji w zamieszaniu podbramkowym piłkę z 16 metrów uderzał Piotr Ostalski, jednak zrobił to dość nieczysto i bramkarz nie miał kłopotów z tym uderzeniem. W 30. minucie meczu zdobyliśmy pierwszą bramkę w tym spotkaniu. Po dalekim wrzucie z autu w pole karne przez Mateusza Dziewońskiego, w zamieszaniu podbramkowym najlepiej odnalazł się Tomasz Żydek, który sprytnym strzałem po ziemi umieścił piłkę w siatce. Już kilka minut później mieliśmy znakomitą okazję do podwyższenia rezultatu, gdy z 16 metrów mocno uderzał Mateusz Dziewoński. Bramkarz instynktownie odbił piłkę przed siebie, a do dobitki ruszył Grzegorz Kuziorowicz uderzając z kilku metrów. Niestety minimalnie przestrzelił obok słupka i dalej pozostawaliśmy na jednobramkowym prowadzeniu. Po przerwie nasi zawodnicy nie zamierzali się cofać i bronić korzystnego rezultatu lecz w dalszym ciągu napierali na rywala. Już w 50. minucie zdobyliśmy drugą bramkę- Grzegorz Kuziorowicz trafił w poprzeczkę po uderzeniu z rzutu wolnego, jednak znakomicie w polu karnym odnalazł się Adrian Kowalski, który precyzyjnym uderzeniem głową nie dał szans bramkarzowi Liswarty. Goście ruszyli nieco odważniej do ataku, jednak dobrze dysponowana obrona naszego zespołu nie pozwalała na stworzenie większego zagrożenia. Znakomicie na przedpolu grał również Mikołaj Barczyński, który swoimi dalekimi wyjściami z bramki raz za razem "kasował" prostopadłe piłki naszych rywali. W 75. minucie z piłką znakomicie zabrał się Tomasz Żydek i po indywidualnej akcji mocnym strzałem zdobył swoją drugą bramkę w tym spotkaniu. W tym momencie grało nam się już dużo spokojniej, choć goście nie poddali się i stworzyli sobie kilka sytuacji. W 80. minucie groźnie uderzał z 25 metrów pomocnik Liswarty, jednak piłka minimalnie przeszła obok słupka. Do końca spotkania nasi zawodnicy również mogli dołożyć kilka bramek lecz wynik nie uległ już zmianie i po raz pierwszy w tym sezonie mogliśmy cieszyć się ze zwycięstwa. Nasz zespół był w tym spotkaniu zdecydowanie lepszy i zasłużenie sięgnął po pełną pulę. Brawa dla drużyny!

Ajaks 3 : 0 Liswarta Popów
Żydek 2, Kowalski

 Skład: Barczyński- Pomianowski, Kowalski, Sosnowski, Mazur (45' Kos)- Wysocki, Ostalski, Kuziorowicz, Błachowicz (78' Młynek), Dziewoński (85' Kurasiński)- Żydek (76' Rosa)

Rez: Gajda

Trener- Piotr Pawłowski