Seniorzy wygrywają w 7. kolejce

Kategoria: Seniorzy Ajaks Opublikowano: niedziela, 29, wrzesień 2019 P. Pawłowski Drukuj E-mail

W sobotę 28 września zespół Seniorów udał się w ramach 7. kolejki rozgrywek Klasy "A" na spotkanie wyjazdowe do Miedźna, aby zmierzyć się z tamtejszym Gromem. Pierwsza połowa była trudna dla naszej drużyny, a już w kilku pierwszych minutach gospodarze kilkukrotnie zagrozili bramce Ajaksu.

Nasi zawodnicy mieli trudności z utrzymaniem się przy piłce, a także popełniali sporo fauli, co skutkowało kilkoma groźnymi stałymi fragmentami pod naszą bramką. Około 15 minuty napastnik Gromu stanął oko w oko z Mikołajem Barczyńskim, jednak jego strzał zatrzymał się na słupku, a przy próbie dobitki w dużym zamieszaniu naszym obrońcom udało się ostatecznie wybić piłkę. Kilka chwil później grająca z wiatrem drużyna gospodarzy ponownie była bliska objęcia prowadzenia, jednak strzał z 5 metrów w ostatniej chwili zablokował nasz obrońca ratując zespół przed utratą bramki. Kolejny świetny mecz rozgrywał także Mikołaj Barczyński, który w swoim stylu kilkukrotnie zażegnał niebezpieczeństwo znakomitym czytaniem gry rywala i dobrą postawą na przedpolu. Nasz zespół przetrwał jednak trudne momenty i po 45 minutach wynik był bezbramkowy. Po zmianie stron obraz gry zmienił się diametralnie i to nasza drużyna była stroną zdecydowanie dominującą. Od początku drugiej połowy nasi zawodnicy podeszli wyżej do rywala i zamknęli gospodarzy na własnej połowie. W 58 minucie objęliśmy prowadzenie, gdy w zamieszaniu po rzucie rożnym Grzegorz Kuziorowicz pewnym strzałem z kilku metrów pokonał bramkarza Gromu. Nasi zawodnicy nie zamierzali się cofać i chcieli jak najszybciej pójść za ciosem i dołożyć kolejne trafienia. Udało się to w 68 minucie po akcji wprowadzonych z ławki Mariusza Kurasińskiego i Mateusza Dziewońskiego. Ten pierwszym znakomitym prostopadłym podaniem uruchomił kolegę z drużyny, a Mateusz Dziewoński dograł piłkę wzdłuż bramki do będącego na 5 metrze Tomasza Żydka. Nasz napastnik nie miał problemu ze skierowaniem piłki do siatki i w tym momencie było już 2-0 dla Ajaksu. Kilka chwil później mieliśmy kolejną okazję do podwyższenia wyniku, gdy wychodzący zza pleców rywala Mariusz Kurasiński dopadł do piłki będąc już sam na sam z bramkarzem Gromu. W tym momencie ku zaskoczeniu wszystkich chorągiewka będącej na linii Pani arbiter powędrowała w górę i naszym zawodnikom pozostało jedynie pogodzić się z tą nieprawidłową decyzją o spalonym. Ostatnie 20 minut meczu było dość nerwowe, a gospodarze walczyli o uratowanie choćby jednego punktu. W 78 minucie zdobyli kontaktową bramkę wykorzystując dogranie z bocznego sektora boiska. Zawodnik Gromu uderzył idealnie z około 11 metrów nie dając Mikołajowi Barczyńskiemu szans na interwencję. Nasz zespół nie pozwolił już jednak na strzelenie wyrównującej bramki tym samym odnosząc drugie w tym sezonie zwycięstwo. Brawa dla drużyny!

Grom Miedźno 1 : 2 Ajaks
Kuziorowicz, Żydek

 Skład: Barczyński- Pomianowski, Sosnowski, Pokrzywiński, Mazur- Ostalski, Kos, Kuziorowicz, Młynek (60' Kurasiński), Błachowicz (46' Dziewoński)- Żydek

Trener- Piotr Pawłowski