Porażka Seniorów

Kategoria: Seniorzy Ajaks Opublikowano: niedziela, 31, marzec 2019 P. Pawłowski Drukuj E-mail

Nie udał się naszej drużynie Seniorów kolejny mecz w rozgrywkach Klasy "A". W sobotę 30 marca podejmowaliśmy na własnym boisku zespół Victorii Częstochowa i niestety już po raz trzeci z rzędu nie schodzimy z boiska jako zwycięzcy. Od pierwszych minut młodzi zawodnicy Victorii szybko rozgrywali piłkę, natomiast nasi gracze sprawiali wrażenie nieobecnych i mieli duże trudności z utrzymaniem się przy piłce i odbudową ustawienia po stracie

. Skutkowało to częstymi kontrami gości, którzy raz po raz zagrażali naszej bramce. Już w pierwszych 10 minutach mogli zdobyć dwie bramki, jednak nie wykorzystali swoich sytuacji, a Igor Woźniak "tradycyjnie" popisywał się znakomitymi interwencjami. Około 20 minuty goście objęli prowadzenie, kiedy po rzucie rożnym nieszczęśliwie interweniował Kamil Jaros pakując piłkę do własnej bramki. Kilkadziesiąt sekund później było już niestety 0-2, gdy przy totalnie biernej postawie naszych zawodników gracz Victorii minął ich 5(!) i podwyższył prowadzenie. Należy przyznać, że pierwsze 45 minut było chyba najsłabszym występem naszej drużyny w tym sezonie. Po zmianie stron nasz zespół ruszył do ataku chcąc odrobić straty. Ambitnie walczyliśmy o zmianę niekorzystnego rezultatu próbując prostymi środkami przedostawać się pod pole karne gości. Brakowało jednak wykończenia akcji lub udanie interweniował bramkarz Victorii. Około 80 minuty pojawiła się duża szansa na zmianę wyniku, gdy drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał gracz gości. Wydawało się, że w przewadze jednego zawodnika łatwiej będzie o sytuacje bramkowe, jednak niestety kilkadziesiąt sekund później mecz toczył się już 10 na 10, gdy za faul taktyczny drugą żółtą kartką został ukarany Maciej Nabiałek. W doliczonym czasie gry kontaktową bramkę z rzutu karnego zdobył Alex Bednarek i tliła się jeszcze nadzieja na uratowanie choćby jednego punktu. Nasi zawodnicy ambitnie atakowali dużą ilością zawodników, a w 95 minucie rewelacyjnej okazji na wyrównanie nie wykorzystał Mateusz Pokrzywiński oddając strzał z około 3 metrów prosto w bramkarza. Kilka chwil później sędzia zakończył spotkanie i to zawodnicy klubu z ul. Krakowskiej cieszyli się ze zwycięstwa. Gratulujemy zdolnej młodzieży Victorii zasłużonych trzech punktów i liczymy na lepsze występy naszych zawodników w kolejnych spotkaniach. Mimo złego początku rundy wiosennej nadal jesteśmy na pozycji lidera, jednak drugi Lot Konopiska zrównał się już punktami z naszym zespołem, co zwiastuje olbrzymie emocje w nadchodzących kolejkach.

Ajaks 1 : 2 Victoria Częstochowa
Bednarek

 Skład: Woźniak- Świąć (55' Starczewski), Janik, Jaros, Sosnowski (45' Błachowicz)- Wysocki (65' Pawłowski), Klamut, Nabiałek, Dziewoński, Bednarek- Pokrzywiński

Rez: Gajda, Stachera, Walczyński

Trener- Piotr Pawłowski