Wysoka porażka Seniorów

Kategoria: Seniorzy Ajaks Opublikowano: niedziela, 08, wrzesień 2019 P. Pawłowski Drukuj E-mail

W sobotę 7 września w ramach 4. kolejki rozgrywek Klasy "A" nasz zespół Seniorów podejmował na własnym boisku
ekipę Okszy Łobodno. Nasza drużyna przystąpiła do meczu mocno osłabiona- wystąpić nie mogli Grzegorz Kuziorowicz (choroba), Mateusz Pokrzywiński i Wojciech Rosa (kontuzje), a także Bartosz Pomianowski i Mateusz Mazur, którzy tego dnia nie byli do dyspozycji trenera. Spore osłabienia spowodowały niewielkie pole manewru, jednak nasi zawodnicy nie zamierzali łatwo oddać rywalowi 3 punktów.

Od początku spotkania widać było, że drużyna gości dobrze operuje piłką, a także jest dobrze zorganizowana w fazie ataku.
Nasz zespół przyjął rywali na własnej połowie i starał się groźnie kontratakować. Dużo było jednak niedokładności w naszych zagraniach, a także strat w środkowej strefie boiska, co natychmiast wykorzystywali zawodnicy Okszy. W 19 minucie spotkania po idealnym prostopadłym zagraniu w boczny sektor boiska padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. Skrzydłowy gości precyzyjnie dogrywał piłkę wzdłuż bramki do czekającego już tylko, aby z najbliższej odległości "dołożyć nogę" kolegi z drużyny. Wracający za akcją Piotr Pawłowski wślizgiem próbował jeszcze ratować sytuację, jednak jedynie przeciął kierunek lotu piłki kierując ją do własnej bramki. W kolejnych minutach nasz zespół nieco odżył, a dobrze dysponowani Mateusz Dziewoński i Józef Chmielewski starali się wziąć na swoje barki ciężar gry ofensywnej naszego zespołu. Ten drugi w 30. minucie wypracował sobie znakomitą sytuację mijając kilku rywali, jednak mając przed sobą już wyłącznie bramkarza uderzył piłkę nieczysto nie zmuszając golkipera gości do wysiłku. W 40 minucie padła druga bramka dla Okszy, gdy do odbitej piłki w naszym polu karnym na 11 metrze dopadł pomocnik naszego rywala i będąc zupełnie niepilnowany z zimną krwią umieścił piłkę w siatce. Tym samym na przerwę schodziliśmy z dwubramkową stratą. Po zmianie stron w dalszym ciągu to goście byli stroną dominującą, jednak nasi zawodnicy podjęli walkę o odwrócenie wyniku wychodząc do rywala nieco wyżej. Drużyna Okszy kontynuowała jednak "swoją" grę stosując częste zagrania prostopadłe oraz dogrania wzdłuż bramki z bocznych sektorów boiska. W podobny sposób goście doprowadzili do czystych sytuacji strzeleckich w 55 i 70 minucie, które zamienili na bramki podwyższając rezultat. Nasi zawodnicy do samego końca walczyli o przynajmniej jedno trafienie, jednak tego dnia nie potrafili znaleźć sposobu na dobrze dysponowaną drużynę gości. Oksza była tego dnia jednak zespołem zdecydowanie lepszym i zasłużenie sięgnęła po 3 punkty. Tym samym ponieśliśmy pierwszą porażkę w tym sezonie i w dalszym ciągu czekamy na pierwszą wygraną w rozgrywkach obecnego sezonu. Liczymy, że w kolejnych spotkaniach zagramy zdecydowanie lepiej- okazja już za tydzień, gdy udamy się na wyjazdowe spotkanie z Sokołem Wręczyca.

Ajaks 0 : 4 Oksza Łobodno

 Skład: Barczyński- Sosnowski, Kowalski, Ostalski, Pawłowski (56' Błachowicz)- Wysocki, Żydek, Kos, Dziewoński, Chmielewski- Młynek (55' Kurasiński)

Rez: Gajda, Rosa

Trener- Piotr Pawłowski