Seniorzy wygrywają i zajmują 2 miejsce w rozgrywkach

Kategoria: Seniorzy Ajaks Opublikowano: niedziela, 09, czerwiec 2019 P. Pawłowski Drukuj E-mail

Ostatnia kolejka rozgrywek Klasy "A" przyniosła niesamowite emocje. Przed meczem z liderem tabeli, Lotem Konopiska szanse na awans miały aż 3 zespoły, w tym oczywiście Ajaks. Nasz zespół do konfrontacji z przeciwnikiem z Konopisk przystąpił niesamowicie zmotywowany i bez kompleksów. Pierwsze 20 minut meczu to wysoki pressing ze strony naszych zawodników, którzy nie zamierzali odpuścić ani na moment i od początku narzucili swoje warunki gry.

Już w pierwszych minutach groźne strzały oddali Mateusz Dziewoński i Alex Bednarek. W 16. minucie meczu sędzia podyktował rzut wolny dla naszej drużyny z groźnej odległości ok. 20 metrów. Do piłki podszedł Alex Bednarek i rewelacyjnym strzałem pokonał bramkarza gości. W kolejnych minutach nasz zespół dążył do podwyższenia prowadzenia, jednak powoli do głosu zaczęli dochodzić zawodnicy Lotu, którzy zdawali się obudzić po pierwszym szoku. Po jednej z groźnych akcji wykazać musiał się Igor Woźniak, a w 40 minucie goście doprowadzili do wyrównania. Dośrodkowanie z rzutu rożnego przytomnie zamknął zawodnik z Konopisk i wynik brzmiał 1-1. Końcowe minuty pierwszej połowy to kolejne groźne akcje z obu stron, lecz wynik nie uległ już zmianie. Po przerwie mecz mógł się podobać, a obie drużyny mocno walczyły o zwycięstwo. Zarówno Ajaks, jak i Lot raz po raz gościli w polu karnym przeciwnika tworząc sobie sytuacje bramkowe. W 65. minucie groźny strzał z daleka oddał Alex Bednarek, a do odbitej piłki przez bramkarza dopadł wprowadzony z ławki Mariusz Kurasiński dogrywając piłkę wzdłuż bramki do znajdującego się na 3. metrze Mateusza Dziewońskiego. Nasz zawodnik w tej rewelacyjnej sytuacji uderzył jednak zbyt lekko i nieczysto, co spowodowało, że z interwencją zdążył bramkarz Lotu. Chwilę później to goście stworzyli świetną okazję, gdy strzał z 5. metra tylko w sobie znany sposób obronił Igor Woźniak. Kluczowa dla losów spotkania była 79. minuta, gdy znakomite dośrodkowanie Piotra Ostalskiego wykorzystał Maciej Nabiałek. Nasz napastnik będąc przed bramkarzem precyzyjnym strzałem z powietrza wyprowadził nas na prowadzenie. Końcowe minuty gry to sporo walki z obu stron. Zawodnicy gości do awansu potrzebowali remisu i za wszelką cenę dążyli do wyrównania. W 90. minucie po krótko rozegranym rzucie wolnym w sytuacji oko w oko z Igorem Woźniakiem stanął napastnik Lotu, jednak kolejny raz próbę sił wygrał nasz bramkarz. W 93. minucie za niesportowe zachowanie z boiska został usunięty zawodnik rywala i końcowe sekundy graliśmy z przewagą jednego zawodnika. Po upływie 96. minut sędzia zakończył spotkanie. Zwycięstwo to pozwoliło naszej drużynie jedynie na zajęcie drugiego miejsca, gdyż grający w tym samym czasie Grom Cykarzew odniósł zwycięstwo nad Okszą Łobodno, awansując tym samym do Klasy Okręgowej. Naszym zawodnikom dziękujemy za wspaniałą postawę w sobotnim meczu, walkę do końca, a także niesamowite emocje przez cały sezon. Dziękujemy także kibicom oraz wszystkim, którzy wspierają naszą drużynę w każdym momencie. Dziękujemy wszystkim naszym rywalom za sportową walkę w sezonie 2018/2019, a drużynie Gromu Cykarzew gratulujemy pierwszego awansu na szczebel "Okręgówki". Do zobaczenia na boiskach!

Ajaks 2 : 1 Lot Konopiska
Bednarek, Nabiałek

 Skład: Woźniak- Walczyński (55' Kurasiński), Jaros, Janik, Sosnowski- Wysocki (75' Michalczyk), Klamut, Bednarek, Ostalski, Dziewoński- Nabiałek

Rez: Kotarski, Świąć, Błachowicz

Trener- Piotr Pawłowski