4 miejsce Młodzików D1 1999 w Zabrzu

Kategoria: Ajaks 1999 Opublikowano: wtorek, 14, luty 2012 Drukuj E-mail

W sobotę (11.02.2012 r.) nasz zespół brał udział w turnieju organizowanym przez MKS Zaborze Zabrze.

Występ Ajaksu w tej imprezie można określić jako "festiwal niewykorzystanych sytuacji", w wyniku którego pozostało nam zadowolić się 4. miejscem.

Rozgrywki grupowe zaczęliśmy od remisu z Wyzwoleniem Chorzów 0:0, w drugim meczu, po dwóch bramkach straconych w ostatniej minucie, musieliśmy uznać wyższość Concordii Knurów 2:1 (bramka: Bartosik). Ostatnie dwa spotkania, to nasze zwycięstwa, kolejno z: MOSiRem Piekary Śląskie 3:0 (bramki: Łygaś, Marek, Opala A.) i MKSem II Zaborze 2:1 (bramki: Marek, Łygaś). Te wyniki dały nam drugie miejsce w grupie B i premiowały do gry w półfinale.

O wejście do finału przyszło nam walczyć z gospodarzami imprezy MKS I Zaborze. W regulaminowym czasie tego spotkania padł bezbramkowy remis, natomiast w konkursie rzutów karnych lepsza okazała się drużyna MKS-u. Ostatni dla Ajaksu mecz tego turnieju, to potyczka o trzecie miejsce ze Skawinką Skawina, w którym padł wynik 1:1 (bramka: Marek), a rzutów karnych, po raz drugi tego dnia, nie udało nam się rozstrzygnąć na swoją korzyść.

Ajaks: Komorowski, Klamut, Flak, Łygaś, Bartosik, Marek, Mielczarek, Dzianok, Opala A., Opala K., Blachnicki, Borowiecki, Starczewski.

Trener Paweł Puchała.

Już w przyszłą sobotę nasz drużyna wystąpi na turnieju w Żorach.

Klasyfikacja końcowa:

  1. MKS ZABORZE ZABRZE I 
  2. KS CONCORDIA KNURÓW 
  3. SKAWINKA SKAWINA
  4. AJAKS CZĘSTOCHOWA
  5. VICTORIA CZĘSTOCHOWA
  6. WYZWOLENIE CHORZÓW
  7. MKS ZABORZE ZABRZE II
  8. KS GÓRNIK WESOŁA
  9. MOSiR Piekary Śląskie