ŚLT '98 - Ajaks I - UKS Ruch Chorzów

Kategoria: Ajaks 1998 Opublikowano: czwartek, 06, październik 2011 Drukuj E-mail

Ajaks gościł w środowe popołudnie drużynę UKS Ruchu Chorzów. Goście, to na pewno jedna z lepszych drużyn ŚLT. Wiosną ograła nas aż 8-2. Jednak tamten mecz zapadł nam w pamięci, gdyż Ajaks zostawił po sobie bardzo dobre wrażenie, grając w dodatku w mocno przemeblowanym składzie.

Po sobotnim meczu z Ruchem w Radzionkowie, nasi chłopcy z wiarą podeszli do pojedynku z imiennikiem radzionkowian z Chorzowa. Niestety mecz nie rozpoczął się po naszej myśli i jako pierwsi straciliśmy bramkę. Na domiar złego Ruch podwyższył na 2-0, a wiele kontrowersji wśród kibiców wzbudził brak reakcji sędziego, na kilkumetrowego spalonego... nie pierwszy zresztą i nie ostatni raz tego popołudnia.

Ajaks nie poddawał się i zdobył gola kontaktowego, a jego autorem był Paweł Janik, który ze spokojem wykorzystał dogodną sytuację. Do przerwy Ajaks miał jeszcze swoje szanse, jednak to znów goście zdobywali gole. Znów brakowało nam podjęcia przez arbitra jedynej słusznej decyzji - tej o spalonym.

W drugiej połowie Ajaks nie stworzył wielu sytuacji, natomiast Ruch przejął zdecydowaną inicjatywę i wykorzystując walory fizyczne swoich kluczowych graczy, wypunktował miejscowych. Pogrom, bo tak trzeba powiedzieć, w 70 minucie zakończył arbiter przy stanie 1-9.

Miejmy nadzieję, że ta wysoka porażka nie wpłynie deprymująco na chłopaków, którzy uczynili pierwszy krok naprzód w sobotę w Radzionkowie. Mamy nadzieję, że już w weekend udowodnią to na boisku i zainkasują komplet punktów z bytomską Polonią!

Ajaks 1 : 9 UKS Ruch Chorzów