Zwycięstwo Seniorów!

Kategoria: Seniorzy Ajaks Opublikowano: niedziela, 30, wrzesień 2018 P. Pawłowski Drukuj E-mail

Po 2 kolejnych meczach bez zwycięstwa nasz zespół Seniorów wrócił na zwycięski szlak. W sobotę 29 września udaliśmy się do Blachowni, aby rozegrać mecz z tamtejszym Orlikiem. Od pierwszych minut nasi zawodnicy przejęli inicjatywę starając utrzymywać się przy piłce i zmuszając gospodarzy do biegania za piłką. Niestety już w 5 minucie spotkania groźnej kontuzji łydki nabawił się nasz kapitan Krystian Kotarski, którego natychmiast zastąpił Piotr Ostalski. Wymuszona zmiana nie wybiła jednak z rytmu naszych zawodników, którzy dążyli do objęcia prowadzenia.

Udało się to już kilka minut później, kiedy po dalekim wyrzucie z autu Kamila Kasztelana w polu karnym bez opieki odnalazł się Kacper Błachowicz pokonując bramkarza zaskoczonych gospodarzy. Po bramce nasz zespół nie zmienił sposobu gry, utrzymując się przy piłce i trzymając bliskie odległości w defensywie, nie pozwalając Orlikowi na stworzenie groźnej sytuacji. W 32. minucie spotkania wykorzystaliśmy kolejny stały fragment gry, aby podwyższyć prowadzenie. Tym razem po dokładnej wrzutce z rzutu wolnego wykonywanego przez Kacpra Klamuta, najwyżej do piłki wyskoczył Kamil Jaros pokonując strzałem głową bramkarza gospodarzy. Po przerwie drużyna Orlika zaczęła atakować większą ilością zawodników chcąc zmienić niekorzystny dla siebie rezultat. Nasz zespół mimo chwilowego oddania pola gry nadal konksekwentnie pracował w defensywie, a rywale w trakcie meczu stworzyli jedynie jedną stuprocentową sytuację do zdobycia bramki. Po szybkim wyjściu do kontrataku sam na sam z Igorem Michalczykiem znalazł się zawodnik gospodarzy, jednak trafił w poprzeczkę i nadal pozostawaliśmy na dwubramkowym prowadzeniu. W 78 minucie spotkania ostatecznie "dobiliśmy" przeciwnika zdobywając trzecią bramkę. Po raz kolejny wykorzystaliśmy stały fragment gry, tym razem zamieniając na bramkę dośrodkowanie z rzutu rożnego. Ponownie najlepiej w polu karnym odnalazł się Kamil Jaros zdobywając swoją drugą bramkę w tym spotkaniu. Do końca meczu kontrolowaliśmy wydarzenia boiskowe i zasłużenie sięgnęliśmy po 3 punkty. Naszej drużynie należą się duże brawa za dojrzałość i konsekwentne realizowanie założeń taktycznych, a także znakomite wykonanie stałych fragmentów gry, z których zdobyliśmy wszystkie bramki w tym spotkaniu!

Orlik Blachownia 0 : 3 Ajaks
Jaros 2, Błachowicz

 Skład: Michalczyk- Walczyński, Kotarski (7' Ostalski), Jaros, Sosnowski- Wysocki, Klamut, Pokrzywiński (80' Pawłowski), Kasztelan, Błachowicz (58' Dziewoński)- Woźniak (65' Stachera)

Rez: Gajda

Trener- Piotr Pawłowski