Pewne zwycięstwo Seniorów!

Kategoria: Seniorzy Ajaks Opublikowano: niedziela, 07, październik 2018 P. Pawłowski Drukuj E-mail

W sobotę 6 października nasz zespół Seniorów mierzył się na własnym boisku z sąsiadującym z nami w tabeli Naprzodem Ostrowy. Przed tym spotkaniem drużyna gości miała jedynie punkt straty i zamierzała spróbować przeskoczyć nas w tabeli Klasy "A. Niestety drużyna Ajaksu przystąpiła do meczu mocno osłabiona brakiem kilku zawodników. Trener Piotr Pawłowski w porównaniu do poprzedniego spotkania nie mógł skorzystać z usług kontuzjowanych Piotra Ostalskiego, Kamila Jarosa i Krystiana Kotarskiego. Ostatnia dwójka występuje na pozycjach środkowych obrońców, a przez ich brak zostaliśmy tylko z jednym nominalnym "stoperem" Alexem Walczyńskim. Partnerował mu z konieczności...napastnik Mateusz Pokrzywiński, który jednak spisał się znakomicie i stanął na wysokości zadania.

Początek meczu to wzajemne badanie się obu ekip, jednak nasz zespół był aktywniejszy w rozegraniu piłki i starał się przejąć kontrolę nad spotkaniem. Podobać się mogły gra "piłką" oraz częste zmiany ciężaru gry przez naszych zawodników. Około 20. minuty bardzo groźną sytuację stworzyła sobie jednak drużyna gości, gdy sam na sam z Igorem Woźniakiem stanął zawodnik Naprzodu. Nasz bramkarz popisał się znakomitą interwencją, a przy dobitce zabrakło napastnikowi przyjezdnych "zimnej krwi" i przeniósł piłkę nad poprzeczką. Kilka minut później nasz zespół objął prowadzenie, gdy rzut wolny z około 25 metrów na bramkę  zamienił Alex Bednarek. Od tego momentu jeszcze mocniej przycisnęliśmy rywala, czego efektem była kolejna zdobyta bramka przez Alexa Bednarka w 37 minucie. Nasz zawodnik wykończył świetną kombinacyjną akcję naszej drużyny- do przodu świetnie podłączył się Michał Sosnowski dogrywając piłkę wzdłuż pola karnego do wspomnianego Bednarka. Po przerwie nasz zespół nie zamierzał cofać się do obrony, aby bronić korzystnego wyniku. Już w 50 minucie faulowany w polu karnym był szczególnie aktywny tego dnia Tomasz Stachera i mieliśmy niesamowitą okazję do podwyższenia wyniku. Niestety strzał samego poszkodowanego obronił bramkarz przyjezdnych i wynik pozostawał bez zmian. Po tej sytuacji nieco uleciała pewność siebie naszego zespołu, która oddała pole i przez kilkanaście minut ostro broniła się przed utratą bramki, szukając okazji do kontrataków. Zawodnicy gości stworzyli sobie w tym czasie kilka sytuacji, ale brakowało im dokładności lub też świetnie spisywał się w bramce Igor Woźniak nie dopuszczając do utraty gola. Po trudnym okresie, w 74. minucie spotkania Hat-tricka skompletował Alex Bednarek, który zdobył fantastyczną bramkę popisując się piękną "podcinką" z około 20 metrów. W tym momencie wydawało się już być po meczu, a goście walczyli jedynie o honorowe trafienie. Oba zespoły stworzyły sobie jeszcze kilka okazji do końca spotkania, jednak wynik nie uległ już zmianie i drużyna Ajaksu odniosła kolejne zasłużone zwycięstwo! Wielkie brawa dla naszych zawodników, którzy mimo trudnej sytuacji kadrowej spisali się znakomicie i rozegrali jeden z najlepszych meczów w tym sezonie. Tym samym Ajaks do liderującej dwójki- Płomienia Czarny Las i Lotu Konopiska traci już jedynie dwa punkty, mając przy tym jedno zaległe spotkanie do rozegrania.

Ajaks 3 : 0 Naprzód Ostrowy
Bednarek 3

 Skład: Woźniak- Świąć, Walczyński, Pokrzywiński, Sosnowski- Wysocki, Klamut (90' Kruk), Bednarek, Kasztelan (45' Dziewoński), Błachowicz (80' Pawłowski)- Stachera (78' Michalczyk)

Trener- Piotr Pawłowski