Ajaks umacnia się na pozycji lidera!

Kategoria: Seniorzy Ajaks Opublikowano: niedziela, 18, listopad 2018 P. Pawłowski Drukuj E-mail

 W sobotę 17 listopada nasz zespół Seniorów ostatecznie zakończył rundę jesienną rozgrywając zaległe spotkanie 2. kolejki
Klasy "A" w Libidzy. Mecz rozpoczął się znakomicie dla naszej drużyny, gdyż już w 5. minucie objęliśmy prowadzenie.
Znakomitym strzałem z ok. 20 metrów popisał się Józef Chmielewski, który nie dał szans bramkarzowi Błękitnych.  Gospodarze natychmiast ruszyli do ataku i już 2 minuty później mieli znakomitą sytuację do wyrównania, ale ich zawodnik będąc kilka metrów przed bramką Igora Woźniaka posłał piłkę nad poprzeczką. Należy zaznaczyć, że boisko w Libidzy jest bardzo specyficzne, gdyż mimo dobrze przygotowanej murawy ma niewielkie rozmiary, dzięki czemu mogliśmy być świadkami częstych sytuacji podbramkowych z obu stron.

Nasz zespół starał się dominować na boisku i chciał wykorzystać na tym trudnym terenie swoje atuty. Gospodarze raz po raz byli "gnębieni" dalekimi wyrzutami z autu Kamila Kasztelana, który regularnie posyłał piłkę w pole karne z tego elementu gry. Po jednym z rzutów rożnych blisko zdobycia bramki był kapitan Krystian Kotarski, jednak w ostatniej chwili tor lotu lecącej do bramki piłki zmienił obrońca i piłka minimalnie minęła poprzeczkę bramki gospodarzy. W 45 minucie meczu nasza drużyna podwyższyła prowadzenie, strzelając gola "do szatni". Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego wykonywanego przez Alexa Bednarka, niepewnie zachował się bramkarz Błękitnych odbijając piłkę przed siebie, a przytomnie odnalazł się Kamil Kasztelan umieszczając piłkę w siatce z najbliższej odległości. Po zmianie stron obraz gry niewiele się zmienił, a gospodarze ruszyli do ataku licząc na zmniejszenie rozmiarów prowadzenia naszego zespołu. Nasi zawodnicy skupili się na odbiorze piłki w środku pola, próbowali jak najdłużej pozostać w jej posiadaniu, a także groźnie kontratakowali i w dalszym ciągu próbowali wykorzystać stałe fragmenty gry. Ponownie znakomitej okazji po rzucie rożnym nie wykorzystał Krystian Kotarski, którego strzał tym razem zatrzymał się na słupku. Na 3-0 podwyższył jednak Kacper Klamut, który znakomicie wykorzystał zawahanie w defensywie Błękitnych i z zimną krwią wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem. Do końca spotkania obie drużyny stworzyły sobie jeszcze kilka sytuacji do zdobycia bramki, jednak wynik nie uległ już zmianie i nasz zespół odniósł kolejne zdecydowane, zasłużone zwycięstwo. Warto zaznaczyć, że była to już 8. wygrana z rzędu. Tym samym umocniliśmy się na pozycji lidera rozgrywek Klasy "A", powiększając przewagę do czterech nad drugim Lotem Konopiska i sześciu punktów nad trzecim Płomieniem Czarny Las. Brawa dla drużyny, której wyniki w rundzie jesiennej przerosły wszelkie oczekiwania! 

Błękitni Libidza 0 : 3 Ajaks
Chmielewski, Kasztelan, Klamut

 Skład: Woźniak- Świąć, Kotarski, Jaros, Sosnowski- Wysocki, Klamut, Bednarek (85' Walczyński), Chmielewski (45' Stachera), Kasztelan (90' Kruk)- Pokrzywiński (78' Błachowicz)

Rez: Gajda

Trener- Piotr Pawłowski