ŚLT '99 - trzy punkty na inaugurację

Kategoria: Ajaks 1999 Opublikowano: poniedziałek, 02, kwiecień 2012 Drukuj E-mail

Ruszyła runda wiosenna ŚLT '99. W pierwszym meczu rewanżowym (31.03.2012 r.) nasza drużyna podejmowała APN Częstochowa.

Warto podkreślić, że spotkanie to, rozgrywane było w bardzo niekorzystnych warunkach atmosferycznych, co mocno utrudniało grę obu zespołom i wpłynęło na jakość meczu.

Pierwsza połowa stała pod znakiem przewagi naszej drużyny, co skutkowało kilkoma dogodnymi sytuacjami podbramkowymi, a jedną z nich w 10.  minucie na bramkę zamienił Dominik Marek. Do przerwy rezultat nie uległ zmianie i schodziliśmy do szatni z jednobramkowym prowadzeniem.

Początek drugiej połowy wyglądał podobnie i na 2:0 podwyższył Łukasz Bartosik, po bardzo dobrej akcji Piotrka Borowieckiego. Gdy wydawało się, że powinniśmy kontrolować przebieg spotkania i spokojnie „dowieźć” zwycięstwo do końca, oddaliśmy inicjatywę i to APN zaczął przeważać. Od tego momentu drużyna przyjezdna dłużej utrzymywała się przy piłce i dążyła do zmiany rezultatu. Ok. 45. minuty dopięła swego wykorzystując rzut karny, a już pięć minut później cieszyła się z wyrównania. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów, piłkę w bramce zawodników Akademii, umieścił Marcin Łygaś (asysta „Mimi”) i 3 ważne „oczka” zostały przy Starzyńskiego.

Mecz, jak przystało na derby,  obfitował w boiskową walkę, za co należą się brawa dla zawodników obu drużyn.

Gratuluję zwycięstwa chłopcy!

Ajaks: Komorowski, Flak, Klamut, Starczewski, Warzecha, Łygaś, Bartosik, Borowiecki, Opala A., Marek oraz Mielczanek, Dzianok, Opala K., Blachnicki.

Trener - Paweł Puchała