Najpopularniejszy polski freestylowiec

Kategoria: Ajaks 1999 Opublikowano: środa, 18, lipiec 2012 Drukuj E-mail

13-latek z Częstochowy spotka się z Robinem van Persie w Wielkiej Brytanii na specjalnym treningu. Umożliwił mu to film, na którym chłopiec kopie piłkę.

Mateusz Mielczarek ma 13 lat. Od pięciu lat gra w UKS "Ajaks", ostatnio jako prawy pomocnik. 14 czerwca zobaczył na drzwiach klubu ogłoszenie o konkursie "Podaj do Cartoon Network". Postanowił wziąć w nim udział. Filmik z jego freestyle'owymi sztuczkami nagrał ojciec chłopca.

- I to właśnie Mateusz Mielczarek z Częstochowy został głównym zwycięzcą naszego konkursu - informuje Marcelina Cholewińska z CN. - Film prezentujący jego piłkarskie umiejętności zdobył 2217 głosów w otwartym głosowaniu internautów przeprowadzonym na naszej stronie internetowej. W nagrodę Mateusz pojedzie do Wielkiej Brytanii na trening z Robinem van Persie - jednym z najlepszych piłkarzy świata. Laureatowi konkursu towarzyszyć będzie ośmiu zwycięzców z innych europejskich krajów. Robin van Persie - 28-letni Holender, wybrany przez PFA (Professional Footballers' Association) najlepszym piłkarzem roku w Premier League - będzie motywował chłopców do ciężkiej pracy i rozwijania ich pasji do sportu. Ich całodzienny trening zostanie nagrany i pokazany w Cartoon Network.

http://czestochowa.wyborcza.pl/