Trampkarze C2 na turnieju w Opolu

Kategoria: Ajaks 1998 Opublikowano: niedziela, 29, styczeń 2012 Drukuj E-mail

W sobotni dzień (28.01.2012), Ajaks '98 uczestniczył w turnieju halowym o Puchar Prezydenta miasta Opole. W popularnej hali Okrąglak, w szranki stanęły ekipy Odry Wodzisław, Rozwoju Katowice, Żubrów Kraków, Victorii Chróścicie, Stali Osowiec, Concordii Knurów, Oderki Opole i oczywiście Ajaksu Częstochowa.

Los przydzielił nas do grupy z Victorią, Żubrami i Rozwojem.

W pierwszym meczu wygrywamy z Victorią 4-2, a w drugim szczęśliwie remisujemy z Rozwojem 1-1. Ostatni nasz mecz, to zwycięstwo 2-1, które dało nam 1. miejsce w grupie B. Za naszymi plecami, z gorszym bilansem bramek rywalizację zakończył katowicki Rozwój.

W grupie A sensacja wisiała w powietrzu. Lider Śląskiej Ligi Trampkarzy - Odra Wodzisław przegrywała w decydującym meczu już 0-2, jednak zdołała zremisować i z bilansem dwóch remisów i zwycięstwem zajęła 2. miejsce. Grupę A wygrała Concordia Knurów.

W półfinale spotkaliśmy się z Odrą, która po słabszej postawie w grupie, wróciła na właściwe tory. Ajaks grał z ambicją, determinacją i poświęceniem, jednak Odra była zbyt mocna i zasłużenie pokonała nas 3-0.

W meczu o 3. miejsce nie wykorzystaliśmy kilku, nie 100 lecz 200 procentowych okazji! Do tego straciliśmy dwa gole i o zwycięstwie zadecydowały rzuty karne. Tu limit pecha i zbiegu złych okoliczności sięgnął zenitu, co doprowadziło nas do porażki.

W finale Odra zgodnie z oczekiwaniami pokonała Rozwój, chociaż Katowiczanie dzielnie walczyli z lepszym rywalem.

Zajęliśmy aż 4. miejsce - byliśmy w zdecydowanie najlepszej czwórce turnieju. Zajęliśmy jednak dopiero 4. miejsce, bo zasłużyliśmy na zdecydowanie więcej.

Drużynie należą się gratulacje, bo możemy się denerwować na brak szczęścia, a nie na słabą postawę.

Gratuluję!

Trener