Szkółki piłkarskie Nivea - trenerzy na szkoleniu

Kategoria: Aktualności Opublikowano: czwartek, 06, wrzesień 2012 Drukuj E-mail

Dwóch trenerów grup młodzieżowych naszego klubu: Piotr Pawłowski i Mateusz Dziewoński przebywali w dniach 2-5 września w Opalenicy, na specjalnym szkoleniu trenerów w ramach akcji Szkółki Piłkarskie Nivea, gdzie reprezentowali UKS Ajaks Częstochowa, jako jedną ze 100 zwycięskich szkółek I etapu konkursu.

Szkolenie było prowadzone przez trenerów jednej z najlepszych szkółek na świecie - Ajaxu Amsterdam. Podczas intensywnych czterodniowych zajęć teoretycznych i praktycznych, nasi przedstawiciele poznali wiele zagadnień, metod i ćwiczeń stosowanych w szkółce Ajaxu Amsterdam, które teraz wszyscy trenerzy naszego klubu postarają się stosować w swoich grupach wiekowych.

II etap konkursu będzie polegał na ocenianiu przez organizatorów postępów każdej ze 100 szkółek, za które będą przyznawane punkty. 10 najlepszych klubów weźmie udział w specjalnych turniejach, które odbędą się w drugiej połowie 2013 roku, a ich zwycięzcy w nagrodę pojadą do Amsterdamu.