Szkółki piłkarskie Nivea - informacja prasowa

Kategoria: Aktualności Opublikowano: piątek, 12, październik 2012 Ajaks Drukuj E-mail

W „Szkółkach piłkarskich NIVEA” dzieci ze Śląska trenują na światowym poziomie. 

Program „Szkółki piłkarskie NIVEA” otwiera przed polskimi szkoleniowcami i ich młodymi zawodnikami zupełnie nowe perspektywy rozwoju. Na początku września trenerzy i nauczyciele wychowania fizycznego z 9 zwycięskich placówek z województwa śląskiego, spotkali się na boiskach ośrodka w Opalenicy z trenerami z Akademii Ajax Amsterdam. Dzięki szkoleniu, polscy trenerzy poznali światowej klasy metodologię pozwalającą rozwijać piłkarską pasję swoich podopiecznych.

Dbając o najwyższą jakość treningów, popartą unikalną koncepcją kształtowania sportowej postawy zawodnika, firma NIVEA zaprosiła do współpracy jedną z najlepszych szkółek piłkarskich na świecie - Akademię Ajax Amsterdam. Pod kierunkiem Eddiego van Schaicka oraz Arnolda Mührena z Akademii Ajaxu, trenerzy rozpoczęli realizację 10-miesięcznego cyklu szkoleniowego, któremu przyświeca troska o wszechstronny rozwój najmłodszych. Między 2., a 8. września, w profesjonalnym centrum sportowo-treningowym REMES, szkoleniowcy z całej Polski - także ci z województwa śląskiego - korzystali z najlepszej wiedzy futbolowej. Dzięki projektowi NIVEA, trenerzy poznali techniki budujące, nie tylko umiejętności dzieci, ale przede wszystkim kształtujące ich charakter i osobowość oraz rozwijające sportową pasję.

- „Dzięki programowi „Szkółki piłkarskie NIVEA” miałem możliwość uczestniczenia w szkoleniu prowadzonym przez światowej klasy fachowców w dziedzinie piłki młodzieżowej. Czuję, że rozwinąłem się jako trener, a zdobytą wiedzę postaram się jak najlepiej przekazać podczas treningów. Dzieci zyskają możliwość korzystania, nie tylko z moich wskazówek, ale także z nowoczesnego sprzętu sportowego, który otrzymaliśmy od NIVEA, jako jedna ze 100 zwycięskich szkółek. Ułatwi to młodym zawodnikom rozwijanie umiejętności, zgodnie z poznanymi standardami. Będziemy starali się jak najlepiej wykorzystać awans do drugiego etapu programu, próbując zakwalifikować do kolejnego - turnieju finałowego „Szkółek piłkarskich NIVEA”. Wyjazd na letni obóz szkoleniowy do Holandii, aby trenować pod okiem ekspertów Ajaxu, byłby niesamowitym przeżyciem zarówno dla dzieci jak i dla nas” - mówi Piotr Pawłowski, trener szkółki piłkarskiej w Częstochowie.

Po dynamicznych, pełnych sportowych wyzwań dniach w Opalenicy, przebiegających pod patronatem „Szkółek piłkarskich NIVEA”, trenerzy są gotowi na przekazywanie profesjonalnej wiedzy swoim adeptom. Teraz inicjatywa leży po stronie rodziców, rodzeństwa, dziadków: warto wesprzeć i rozwinąć dziecięce pasje, zapisując najmłodszych do „Szkółek piłkarskich NIVEA”. W wielu placówkach nadal czekają wolne miejsca! Szkółki powstały we wszystkich 16 województwach - pełna lista lokalizacji dostępna jest na stronie www.szkolkiNIVEA.pl. Przeszkoleni przez Ajax Amsterdam trenerzy oraz ich zaopatrzone w nowoczesny sprzęt drużyny, czekają na nowych bramkarzy, obrońców i napastników. Dzień zapisu może być początkiem wspaniałej, piłkarskiej przygody, która sprawi radość maluchowi i doskonale zintegruje całą rodzinę.

NIVEA z myślą o rozwoju dzieci

Założeniem programu „Szkółki Piłkarskie NIVEA” jest kształtowanie osobowości dzieci oraz rozwijanie ich pasji, w oparciu o systematyczną aktywność fizyczną. Jak podkreśla Anna Kałuba-Korczak, psycholog dziecięca i ekspert programu, każde dziecko to biała karta, a zadaniem mądrego rodzica jest zapełnienie jej poprzez pokazanie młodemu człowiekowi możliwości, jakie daje współczesny świat i zachęcanie do ciągłego podejmowania nowych wyzwań, w tym również tych sportowych.

Program „Szkółki piłkarskie NIVEA” wspiera rodziców w poszukiwaniu i odkrywaniu sportowych pasji ich pociech. Aktywuje najmłodszych, stwarzając optymalne warunki do realizowania tychże pasji. Korzyści płynące z akcji NIVEA nie kończą się na piłkarskim boisku - stanowią cenny kapitał intelektualny i społeczny, z którym dziecko może wyruszyć w przyszłość.

Wirtualny program treningowy

Dzięki programowi NIVEA, wszyscy uczestnicy uzyskali dostęp do platformy internetowej Ajax on-line Academy, która umożliwia im samodzielne układanie planu szkoleniowego dla swoich podopiecznych. Każda ze szkół uczestniczących w projekcie, ma za zadanie prowadzić treningi zgodnie z zawartymi w niej wskazówkami. Jednocześnie zespoły zdobywać będą punkty za liczbę trenowanych drużyn, aktywne korzystanie z uzyskanego dostępu do Ajax on-line Academy oraz poziom zaangażowania w prezentowaniu swoich osiągnięć na stronie www.szkolkiNIVEA.pl. Dziesięć najlepszych szkółek zostanie zaproszonych do udziału w turnieju „Szkółek Piłkarskich NIVEA”, który odbędzie się w czerwcu 2013r. Sześć zwycięskich drużyn wraz z trenerami wyjedzie do siedziby klubu Ajax Amsterdam, na letni obóz szkoleniowy. Ponadto wszystkie drużyny otrzymały dodatkową pomoc w postaci wysokiej klasy sprzętu sportowego - bramek, piłek, stoperów, tablic taktycznych, ram teleskopowych oraz kompletnych strojów piłkarskich.

Trening dostępny dla wszystkich zainteresowanych

Z myślą o drużynach, którym nie udało się zakwalifikować do drugiego etapu programu, organizatorzy udostępnili na stronie www.szkolkiNIVEA.pl specjalne filmiki instruktażowe. Z ich pomocą, zarówno polscy trenerzy, jak i rodzice, mogą rozwijać piłkarskie umiejętności swoich podopiecznych. Filmiki prezentują metody doskonalenia precyzji gry, refleksu oraz koncentracji młodych zawodników. Prezentowane są w formie krótkich, dynamicznych ćwiczeń. Dzięki temu stanowią praktyczne wskazówki, jak wzbogacić i uatrakcyjnić realizowane plany szkoleniowe. Więcej informacji o programie „Szkółki Piłkarskie NIVEA” znajduje się na stronie www.szkolkiNIVEA.pl.

Lista szkółek z województwa śląskiego, które zakwalifikowały się do drugiego etapu programu:

  •  APN Częstochowa
  • Klub Piłkarski Dąbrowa Górnicza
  • UKS „Ajaks” Częstochowa
  • UKS Sławków
  • Szkoła Podstawowa im. Bronisława Malinowskiego w Woli
  • UKS Pawłów
  • Szkoła Podstawowa w Kotulinie
  • UKS przy MOSiR Myszków
  • AKS Mikołów

NIVEA Polska - jedna z wiodących międzynarodowych firm w kategorii pielęgnacji skóry, od lat realizuje projekty zaangażowane społecznie. „Szkółki piłkarskie NIVEA”, to kolejny po „Błękitnych Żaglach”, „Bezpiecznie z NIVEA i WOPR” oraz „100 placach zabaw na 100 lat NIVEA” program, podjęty w trosce o wszechstronny rozwój dzieci i integrację rodziny.