Centrum Treningu Indywidualnego

Kategoria: Aktualności Opublikowano: wtorek, 08, wrzesień 2020 Drukuj E-mail

Zawodnicy w profesjonalnych zespołach, prawie codziennie odbywają treningi. Każdego dnia ciężko pracują nad polepszaniem własnych umiejętności. Nie ma w tym nic dziwnego… jednak nie każdy ma możliwość codziennego treningu. Oczywiście, niektórzy od samego początku przygody z piłką trenując np. w klubach, odbywając systematyczne treningi. Jednak nie oszukujmy się, zdecydowana większość zawodników swoją przygodę z piłką rozpoczyna od poziomu „zero”, trenując zaledwie dwa razy w tygodniu. Jest jednak pewien sposób by wyprzedzić grono swoich kolegów, marzących o wielkiej karierze.

Mowa tu o treningu indywidualnym.

Krótko mówiąc ­– „dla chcącego nic trudnego”! Jeżeli warunki, w których zawodnik funkcjonuje nie dają możliwości częstego treningu, należy zadbać samemu o dodatkowe jednostki treningowe. Podczas takiej formy zajęć, trener skupiony jest tylko i wyłącznie na jednym, dwóch lub (maksymalnie) trzech zawodnikach, co pozwala na lepsze dostrzeżenie braków. Natomiast organizm przyzwyczaja się do wzmożonego i częstszego wysiłku co może w przyszłości przełożyć się na dobrą kondycję i lepszą wytrzymałość. Trener podczas takiej jednostki, może dodatkowo zintensyfikować trening, a także lepiej dotrzeć do zawodnika i tym samym zmobilizować go do ciężkiej pracy. Mówiąc „trening indywidualny”, nie konieczne trzeba od razu mieć na myśli pracę na boisku. Samodzielny trening z trenerem możne przybierać różną formę np. wizyty na siłowni czy zajęć mentalnych. O to, co w danym momencie, jest dla piłkarza najbardziej przydatne zadba trener. Przygotowuje on bowiem plan treningowy w oparciu o możliwości danego zawodnika oraz aspekty, wymagające dodatkowej pracy.

Niektórzy taką formę przepracowania jednostki treningowej uważają za niepotrzebną, ale prawda jest taka, że nawet profesjonalni gracze grający w najlepszych klubach świata często odbywają swego rodzaju treningi indywidualne. Co jakiś czas znany zawodnik wypowiada się, że daną rzecz wypracował zostając po treningu lub przychodząc na trening wcześniej i doskonaląc dany element samodzielnie lub z trenerem i jak najbardziej można to nazwać indywidualną pracą. Często pracą, która przynosi efekty. Kto z nas nie zachwycał się wielokrotnie pięknymi bramkami z rzutów wolnych zdobywanymi przez mistrza w tej dziedzinie, czyli Andreę Pirlo? Jego sposób wykonywania tego rodzaju stałych fragmentów nie wziął się znikąd. Jak sam napisał w swojej autobiografii “Myślę, więc gram” podpatrywał on innego słynnego speca od wykonywania rzutów wolnych, słynnego Brazylijczyka Juninho Pernambucano. Oczywiście, na zwykłym treningu nie ma czasu by poświęcić mnóstwo minut na same strzały z rzutów wolnych, więc Pirlo indywidualnie trenował tak długo, aż uderzenia zaczęły mu wychodzić. Na treningach indywidualnych można spokojnie poświęcić czas na doskonalenie strzałów czy dośrodkowań.

Podczas normalnych treningów skupiamy się przede wszystkim  na doskonaleniu techniki, następnie zdolności motorycznych, które są niezbędne na boisku. Wszyscy lubimy  patrzeć na efektowne sztuczki zawodników, ale ci którzy grają w piłkę wiedzą, że pojedynek „jeden na jeden” lub próba bardziej spektakularnego zagrania podczas, gdy istnieje możliwość podania, stanowi ryzyko. Jeżeli uda Nam się stworzyć przewagę w ataku, zyskamy w ten sposów aprobatę kolegów, rodziców czy kibiców, jednak strata może się okazać fatalna w skutkach. Podczas treningu indywidualnego bardzo często pracuje się nad pojedynkami „1 na 1” oraz budowaniu pewności siebie i wiary w „ogranie” przeciwnika oraz w drugą stronę – możemy nauczyć się jako obrońca odbierać piłki napastnikom.

Trening indywidualny okazuje się również pomocny dla osób po różnych kontuzjach.

Gdy wracamy do gry po jakimś urazie, dobrze jest najpierw popracować samodzielnie, zbadać własne ciało, ocenić czy nadaje się już do rozpoczęcia treningów z drużyną na pełnych obrotach. Jeżeli, od razu wchodzimy w zwykły trening to ryzyko odnowienia kontuzji jest znacznie większe, niż kiedy najpierw skorzystamy z treningu indywidualnego. Oprócz “wybadania” tego czy po urazie faktycznie nie ma już śladu, indywidualna jednostka treningowa może pozwoli Ci odzyskać pewność siebie i pomóc w pozbyciu się obaw przed kolejną kontuzją. Inną istotną funkcją jest oczywisty fakt, że trening indywidualny pozwoli nam także na naprawienie – przynajmniej w pewnym stopniu – braków powstałych z powodu przerwy w grze.

Jeżeli przekonałeś się, że trening indywidualny faktycznie, może pomóc Ci w wejściu na wyższy poziom zapraszamy do naszego Centrum Treningu Indywidualnego. W treningach nie tylko piłkarskich, ale także sprawnościowych, motorycznych – pomogą Ci wykwalifikowani trenerzy naszego klubu. Podsumowując, w futbolu tak jak w życiu – niczego nie dostaniesz “podanego na tacy”. Trening indywidualny to jest jedna z możliwości wyprzedzenia konkurentów w drodze po marzenia, ale to Ty sam musisz zdecydować czy chcesz wykonać ten krok.

Treningi będą odbywały się w każdą niedzielę w godzinach 8-11 (opcjonalnie w jeden dzień w środku tygodnia). W treningu będzie brało udział maksymalnie 3 zawodników. Zajęcia będą trwały 60-90 minut w zależności od wieku zawodników. Koszt zajęć wynosi 35 zł. Wszelkich informacji udziela trener Grzegorz Kuziorowicz (692 042 25).

https://www.youtube.com/watch?v=-0kF_phlPFY