Seniorzy awansowali do A Klasy!

Kategoria: Aktualności Opublikowano: poniedziałek, 25, czerwiec 2018 Drukuj E-mail

W niedzielę 24 czerwca nasz zespół seniorów musiał zwyciężyć w spotkaniu ostatniej kolejki, aby uzyskać upragniony awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Naszym przeciwnikiem był MKS II Myszków, który zamyka ligową tabelę.

Od początku meczu nasi zawodnicy byli bardzo zmotywowani i skoncentrowani na celu. Wynik otworzył strzałem głową występujący tym razem od pierwszej minuty trener Piotr Pawłowski. Goście niemal natychmiast mogli doprowadzić do wyrównania, jednak znakomitej sytuacji nie wykorzystał zawodnik MKS-u. Kolejne minuty to nieustanne ataki naszej drużyny, która jak najszybciej chciała podwyższyć prowadzenie. Udało się to Mateuszowi Dziewońskiemu, który po pięknej indywidualnej akcji nie dał szans bramkarzowi gości. Przed przerwą swoje strzały na bramki zamienili także Maciej Nabiałek i Adam Grobelak, a wynik po 45 minutach brzmiał 4:0. Po zmianie stron nadal nasz zespół był stroną dominującą, spokojnie kontrolując wydarzenia boiskowe i dokładając kolejne trzy trafienia- raz trafił Kacper Klamut, a następnie dwukrotnie Mateusz Pokrzywiński.

Nasz zespół zajął tym samym drugie miejsce w rozgrywkach Klasy B z punktem przewagi nad trzecią Unią Masłońskie, a także punktem straty do Lotu Konopiska, który okazał się zwycięzcą rozgrywek. Pierwsze dwa zespoły uzyskały awans i w przyszłym sezonie zagrają w Klasie "A".