Spotkanie z braćmi Sukiennickimi

Kategoria: Artykuły Opublikowano: sobota, 20, listopad 2021 Admin Drukuj E-mail

     W sobotę 20.11.2021r. na boisku UKS AJAKS Częstochowa odbyło się spotkanie zawodników naszego klubu z braćmi Sukiennickimi , którzy zaczynali piłkarską karierę w naszym klubie u trenera Aleksandra Brdąkały. Były to lata 2010 - 2012. Później wyjechali do Anglii i zauważeni przez skautów, trenowali w klubach West Bromwich Albion, Manchester City, Stoke City . Aktualnie Alan Sukiennicki (2006) reprezentuje Akademię I kategorii w Stoke City, a starszy brat Olivier Sukiennicki (2003) ma podpisany profesjonalny kontrakt z FC Bradford.


     Po przedstawieniu przez trenera Aleksandra Brdąkałę przebiegu ich kariery, głos zabrał Olivier Sukiennicki. Opowiedział o tym jak każdy zawodnik powinien podchodzić do każdego treningu i meczu. Ponadto zwrócił uwagę na harmonijny rozwój swojego ciała tzn. dbanie o odpowiedni rozwój górnej części ciała poprzez treningi na siłowni.
Następnie zawodnicy mogli zadawać im pytania. Po pytaniach nastąpiła rozgrzewka i gra z udziałem Alana i Oliviera.
W spotkaniu uczestniczyli nasi juniorzy r. 2006 z trenerem Sławomirem Piwińskim, kilku orlików r. 2011r. z trenerem Sebastianem Ambrożym, Prezes Klubu Arkadiusz Szymanek, Wiceprezes klubu Marek Pawłowski, ojciec zaproszonych zawodników Mariusz Sukiennicki oraz rodzice zawodników.

 

Trener Aleksander Brdąkała z braćmi Sukiennickimi oraz chłopcy z r. 2011

Nasi juniorzy 2006r. z braćmi Sukiennickimi i trenerem Aleksandrem Brdąkałą 

 

W zielonym stroju Alan Sukiennicki, w środku trener Aleksander Brdąkała, w czarnym stroju Olivier Sukiennicki

Olivier Sukiennicki, trener Aleksander Brdąkała i chłopcy z r. 2006 i 2011

 

R. 2003 w roku 2011, w tej grupie oprócz Oliviera Sukiennickiego byli także Mateusz Musiałowski (aktualnie FC Liverpool) oraz Kacper Trelowski (aktualnie 2. bramkarz RKS Raków Częstochowa).