Kronika z życia drużyny Ajaks III rocznik 2011

Kategoria: Artykuły Opublikowano: poniedziałek, 08, luty 2021 Drukuj E-mail

Trener :Sebastian Ambroży Trener :Dominik Goliński 

    Przygotowania do sezonu trwają, przypomnę, że zajęliśmy trzecie miejsce pokonując dwukrotnie drużynę Orlika Blachownia, Sportową Częstochowę oraz Akademię Jurajską. Ulegliśmy po zaciętych meczach Skrze Częstochowa i drużynie KS. Stradom.

Radość po zwycięskim meczu z Orlikiem Blachownia

Trochę taktyki przed meczem z KS Stradom

Jak już wspomniałem przygotowania do sezonu w pełni, 25 stycznia rozegraliśmy sparing z drużyną Sokoła Olsztyn z rocznikiem 2009-2011 ,mimo dużej przewagi fizycznej rywali, chłopcy podjęli wyzwanie i łatwo skóry nie sprzedali, piękna hala i miła atmosfera stworzona przez Trenera gospodarzy Adriana Ceglarza dodawała zawodnikom odwagi. Dwie godziny grania pozwoliły chłopcom na oswojenie się z nawierzchnią i z minuty na minutę gra wyglądała coraz lepiej .Wynik końcowy to 7:11 dla Sokoła. 

Sparing z Sokołem Olsztyn

Kolejnym rywalem naszej drużyny tym razem w meczu rozgrywanym na naszym orliku przy Szkole Podstawowej nr 54 na ulicy Kukuczki był Płomień Częstochowa.

Przed meczem spadł śnieg więc rodzice z trenerami obu zespołów mieli za zadanie odśnieżyć boisko.

Zawodnicy Ajaksu pokazali się z dobrej strony szybko objęli prowadzenie i systematycznie zwiększali przewagę .Przeciwnik przyjechał drużyną składającą się z chłopców urodzonych 2011/2012 .Nasza przewaga była bardzo widoczna .Końcowy rezultat to 13:1 dla Ajaksu.

Następnym sparingpartnerem w meczu rozegranym w hali sportowej w Starczy byli gospodarze obiektu czyli Czarni Starcza. Zmierzyliśmy się z drużyną złożoną z zawodników z roczników 2010-2012.Rywalizacja była zacięta przez prawie dwie godziny gry przewagę uzyskiwały na przemian obie drużyny. Mecz zakończył się wynikiem 13:12 dla nas. Piękne bramki strzelili Oliwier Muś bezpośrednio z rzutu wolnego, wspaniałym trafieniem z dużej odległości popisał się również kapitan naszej drużyny Antoni Lenart, Maksym Litwiniak ze spokojem wykorzystał piękne podanie Antoniego Lenarta i spokojnym strzałem przy słupku pokonał bramkarza. Z dobrej strony pokazał się również zawodnik, który jest od niedawna członkiem naszej drużyny Mateusz Karoń strzelając dwie bramki. Na wyróżnienie zasługuje również Mateusz Gągała, który musiał zastąpić w bramce nieobecnego z powodu przeziębienia Filipa Szadego.

 

Skład drużyny Ajaks III 2011 w meczu z Czarni Starcza Gągała,Muś,Lenart,Siedlecki,Zyskowski,Karoń,Stasiewicz,Binkiewicz,Lorusso,Paradowski, Gawroński, Jędrzejewski, Litwiniak, Brdąkała.

Przed meczem z Czarni Starcza

Plan przygotowań do sezonu w miesiącu luty

10.02- Sparing z KS. Stradom

13.02-Turniej halowy Jastrząb Cup

17.02-Sparing z Sokół Wręczyca

28.02 Turniej halowy KS Górnik Sosnowiec

Moją relację kończę naszym przedmeczowym okrzykiem.

 

„Gram dla Ajaksu

klubu kochanego.

Jeden za wszystkich

wszyscy za jednego”

 

Trener: Sebastian Ambroży

.