11- LATKOWIE AJAKSU CZĘSTOCHOWA W PÓŁFINALE ROZGRYWEK INTERHALL O PUCHAR PREZESA ŚL.ZPN

Kategoria: Artykuły Opublikowano: poniedziałek, 18, styczeń 2021 Drukuj E-mail

 

UKS Ajaks Częstochowa został półfinalistą halowych rozgrywek Interhall o Puchar Prezesa Śląskiego Związku Piłki Nożnej w kategorii U - 11 (2010 i młodsi). Reprezentacji Podokręgu Częstochowa w półfinałach, które odbędą się 23 stycznia w Lublińcu o przepustkę do finału będą rywalizować z Sporting Football Academy Lubliniec  i UKS Ruch Radzionków.Dzień wcześniej, 16 stycznia w hali sportowej we Mstowie 15 zespołów rywalizowało o sześć miejsc w turnieju finałowym eliminacji Podokręgu Częstochowa w halowym turnieju Interhall o Puchar Prezesa Śląskiego Związku Piłki Nożnej.

Turniej finałowy eliminacji odbywał się 17 stycznia 2021 w hali sportowej w Konopiskach. W pierwszej fazie turnieju zespoły rywalizowały w grupach o wyjście do półfinałów. Los w grupie A skojarzył: Sokół Wręczyca Wielka, Gmina Kłomnice, Skra Częstochowa. W grupie B występowały: Płomień Częstochowa, Ajaks Częstochowa i Lot Konopiska.

Sytuacja w grupie A szybko stałą się klarowna. Gmina Kłomnice uległą kolejno Sokołowi Wręczyca Wielka oraz Skrze Częstochowa i wiadomym było, że to właśnie częstochowianie z zespołem z powiatu kłobuckiego rozstrzygną kwestię I miejsca w grupie w bezpośrednim pojedynku. Górą w bezpośrednim pojedynku okazali się zawodnicy Sokoła wygrywając 2:1.

W grupie B ostatni pojedynek grupowy zdecydował o ostatecznej kolejności. W starciu Płomienia z Lotem Konopiska wygrana którejkolwiek drużyny dawała jej awans do półfinałów, Lot miał margines błędu w postaci ewentualnego remisu, który także promował ten zespół do walki o finał. Ostatecznie jednak podopieczni Jacka Ciekota zainkasowali 3 punkty na swoje konto i z II miejsca awansowali do półfinału. Rywalizację w grupie wygrał Ajaks dzięki lepszej różnicy bramek.

W spotkaniu o V miejsce Płomień strzelając dwie bramki za sprawą Marchewki i Błasika pokonali Gminę Kłomnice.

Niezwykle emocjonujący przebieg miał pierwszy półfinał w którym zmierzyły się Sokół Wręczyca Wielka i Lot Konopiska. Przez całe spotkanie trwały piłkarskie szachy. Spotkanie rozstrzygnęło się na 4 sekundy przed końcem kiedy to niespełna 10 - letni Filip Trela strzałem od słupka dał sukces swojemu zespołowi. Należy wspomnieć, że ten sam zawodnik w spotkaniu grupowym z Płomieniem także był zdobywcą "złotej bramki".

W drugim półfinale Ajaks Częstochowa pewnie pokonał Skrę Częstochowa 3:0 po dwóch bramkach Janoszki i jednej Łuća.

W rywalizacji o III miejsce Sokół Wręczyca Wielka w regulaminowym czasie remisował 1:1 ze Skrą Częstochowa. Lepiej rzuty karne egzekwowali zawodnicy Skry i to oni uplasowali się na najniższym stopniu podium.

W finale rywalizacji 11 - latków ton rywalizacji nadawał Ajaks Częstochowa. Lot czekał przyczajony na swoje okazie. Koniec końców w regulaminowym czasie padł bezbramkowy rezultat. Rzuty karne to popis bramkarzy, którzy nie dali się pokonać aż do momentu strzału Borysa Weżgowca, który celnym strzałem zapewnił końcowy sukces podopiecznym trenerów Goliński - Ambroży.

Najlepszym strzelcem turniejów eliminacyjnych został Igor Janoszka (Ajaks Częstochowa), zdobywca 11 bramek.

Zwycięzca rywalizacji uhonorowany został pamiątkowym pucharem, zespoły z miejsc II oraz III pamiątkowymi statuetkami a wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy.

Zwycięzcą gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszej rywalizacji.

Podziękowania składamy Wójtowi Gminy Konopiska, Panu Jerzemu Żurkowi za możliwość rozegrania turnieju jak i obsłudze hali. Podziękowania składamy także Kolegium Sędziów Podokręgu Częstochowa oraz przedstawicielom Komisji ds. Rozgrywek za sprawne przeprowadzenie turnieju.

Zdjęcia autorstwa Michała Nowaka

źródło:  http://czestochowa.slzpn.pl/podokreg/czestochowa/aktualnosci/676/11-latkowie-ajaksu-czestochowa-w-polfinale-rozgrywek-interhall-o-puchar-prezesa-sl-zpn