Ajaks mistrzem jesieni !!!

Kategoria: Seniorzy Ajaks Opublikowano: niedziela, 11, listopad 2018 P. Pawłowski Drukuj E-mail

Miło nam poinformować, że po wczorajszym meczu z dotychczasowym liderem tabeli, Lotem Konopiska nasza drużyna seniorów objęła prowadzenie w rozgrywkach Klasy "A". Mecz "na szczycie" nasz zespół rozpoczął bez żadnych kompleksów chcąc od samego początku narzucić rywalowi swoje warunki gry.

Nasi zawodnicy od pierwszych minut zaatakowali wysokim pressingiem nie pozwalając gospodarzom na swobodne wyprowadzanie piłki. Dzięki temu często gościliśmy pod bramką rywala tworząc sobie liczne sytuacje do zdobycia bramki. Około 20 minuty meczu po złym wybiciu piłki przez bramkarza Lotu doskonałą okazję miał Mateusz Dziewoński, jednak jego strzał minimalnie przeszedł obok słupka. Kilka chwil później po odbiorze w środkowej strefie boiska i szybkim kontrataku oko w oko z bramkarzem stanął Kamil Kasztelan, jednak przy próbie dogrania wzdłuż bramki w ostatniej chwili obrońca zdążył wybić piłkę i wynik nadal pozostawał remisowy. Wydawało się, że gol dla naszej drużyny jest kwestią czasu i potwierdziło się to w 40 minucie spotkania, kiedy do bezpańskiej piłki w narożniku pola karnego dobiegł Alex Bednarek i znakomitym strzałem umieścił piłkę w okienku bramki. Gospodarze w ostatnich minutach pierwszej połowie chcieli jak najszybciej zmienić niekorzystny rezultat i ruszyli do ataku. Po jednej z akcji napastnik Lotu oddał groźny strzał głową, jednak piłka przeszła minimalnie nad poprzeczką, a arbiter kilka chwil później odgwizdał koniec pierwszej połowy. Po zmianie stron nasz zespół nieco oddał pole gry i groźnie kontratakował. Duże zagrożenie stwarzaliśmy w bocznych sektorach boiska, gdzie znakomity mecz rozgrywali Kamil Kasztelan i wprowadzony z ławki Józef Chmielewski. Znakomicie prezentowali się nasi zawodnicy również w defensywie trzymając bliskie odległości i nie pozwalając groźnym zawodnikom z Konopisk na rozwinięcie skrzydeł. W 83 minucie spotkania do odbitej piłki po rzucie rożnym dopadł Alex Bednarek i precyzyjnym strzałem pokonał bramkarza gospodarzy zdobywając swoją drugą bramkę w tym spotkaniu. Mimo podwyższenia prowadzenia zawodnicy Lotu nie poddali się i nadal wierzyli w odwrócenie  losów meczu i zaciekle atakowali o pierwszą swoją bramkę. Udało się to w doliczonym czasie gry, kiedy Mariusz Figzał po dośrodkowaniu z rzutu wolnego pokonał strzałem głową Igora Woźniaka zdobywając kontaktową bramkę. Nasi zawodnicy pozostali jednak skoncentrowani do samego końca i nie pozwolili gospodarzom na zdobycie wyrównującej bramki. Tym samym odnieśliśmy 7. zwycięstwo z rzędu i objęliśmy fotel lidera zapewniając sobie jednocześnie tytuł mistrza jesieni! Nasz zespół ma do rozegrania jeszcze zaległy mecz z 2. kolejki- w sobotę 17 listopada udamy się na spotkanie wyjazdowe z Błękitnymi Libidza. Brawa dla drużyny!

Lot Konopiska 1 : 2 Ajaks
Bednarek 2

 Skład: Woźniak- Walczyński (50' Grobelak), Kotarski, Jaros, Sosnowski- Wysocki, Klamut, Bednarek, Kasztelan, Dziewoński (55' Chmielewski)- Stachera (45' Pokrzywiński)

Rez: Gajda, Świąć, Błachowicz

Trener- Piotr Pawłowski