Okres przygotowawczy rocznika 2011

Kategoria: Ajaks 2010/2011 Opublikowano: środa, 03, marzec 2021 Drukuj E-mail

Za podopiecznymi trenerów Nowaka i Dębowskiego 8 trudnych i wyczerpujących tygodni przygotowań do rundy wiosennej sezonu 2021. W tym czasie zespół orlików rozegrał 19 gier kontrolnych z bardzo mocnymi drużynami takimi jak : Widzew Łódź ,ŁKS, Cracovia, Mazovia Rawa Mazowiecka, Włocławianka Włocławek, Zagłębie Sosnowiec ,Rozwój Katowice, Stadion Śląski, UKS 2012 Jaworzno ,MKS Kluczbork ,Unia Kosztowy, WKS Wieluń, SMS Łódź, Górnik Konin, Victoria Częstochowa ,KS Stradom Częstochowa oraz Lot Konopiska. Większość sparingów odbywała się na wyjeździe na

zaproszenie gospodarzy. Trenerzy o okresie przygotowawczym ,, Mamy za sobą długi okres przygotowawczy. Jesteśmy zadowoleni z tego jak trenowali chłopcy, tym bardziej że udało nam się przekonać rodziców do tego żeby nie rezygnować z treningów na dworze. Jesteśmy pewni że praca jaką wykonaliśmy zaprocentuje, jak wiadomo w meczach sparingowych wynik jest sprawą drugorzędną a głównym ich celem było zgranie drużyny oraz dobra zabawa , realnie patrząc gra naszej drużyny w mijającym okresie przygotowawczym wyglądała dobrze a fragmentami nawet bardzo dobrze. Zwłaszcza na tle wyżej notowanych rywali byliśmy dla nich co najmniej równorzędnym przeciwnikiem, przed nami jeszcze tylko dwa sparingi w najbliższą niedzielę zagramy z Concordią Piotrków Trybunalski oraz 13 marca w Krakowie z Cracovią, a 19 marca zaczynamy ligę , która wszystko zweryfikuje. Cały okres przygotowawczy zimowym 2020/21 roku ,trenowaliśmy na orliku przy szkole SP 54 w Częstochowie, wchodząc tylko dwa razy na halę na wyjazdowe gry kontrolne . Drużyna liczy 20 zawodników, odbywając 4 jednostki treningowe w ciągu tygodnia plus mecz sparingowy w weekend. Dwie drużyny rocznika 2011 będą rozgrywać swoje mecze na poziomie w I ligi okręgowej orlika E2 gdzie zagramy z drużynami : RKS Raków I Częstochowa ,Skra I Częstochowa ,Victoria Częstochowa, Lot Konopiska , Skra II Częstochowa. Udział w pierwsze lidze orlika spowodowany jest tym że nasze drużyny osiągnęły bardzo dobre wyniki podczas rundy jesiennej tzn. Ajaks I 2 miejsce w lidze okręgowej oraz 1 miejsce drużyny Ajaksu IV . Jednego możecie być pewni – że NIE ODPUŚCIMY! W każdym meczu będziemy grali o pełną pulę! , na koniec chcieliśmy podziękować naszym rodzicom za pomoc w transporcie na nasze gry kontrolne oraz za przygotowanie boiska w okresie zimowym „