TRZY DNI W KRAKOWIE ROCZNIKA 2011

Kategoria: Ajaks 2010/2011 Opublikowano: środa, 12, luty 2020 Drukuj E-mail

Kolejne cenne doświadczenie turniejowe zdobyte… tym razem w Krakowie, gdzie w turnieju w formule 6+1 udział wzięły 24 zespoły. Zawody były zorganizowane dla rocznika 2011.

Od piątku do niedzieli  na ośrodku sportowym Orzeł Piaski Wielkie rozgrywany był silnie obsadzony  halowy Turniej Smoka, organizowany przez firmę SPORTS DIAMONDS. W turnieju wzięło udział 24 drużyn, w tym podopieczni trenerów Nowaka i Dębowskiego. Nasi zawodnicy zaprezentowali się bardzo dobrze. Rozegrali świetne mecze, strzelając dużą liczbę goli tracąc ich niewiele. Ostatecznie turniej zwyciężyła drużyna Zagłebia Lubin przed Cracovią oraz FC Lider Czerwonograd.

Trener Nowak - ,,Niewiele brakło abyśmy znaleźli się w pierwszej szóstce turnieju po pierwszym dniu. W ostatnim meczu grupowym o awans do ligi mistrzów przegraliśmy 2:1 z Cracovią. Warto dodać o bardzo dobrych meczach z Juventusem Warszawa, Hutnikiem Kraków, Liderem Czerwonograd czy Progresem Andrychów.  Ostatecznie zajęliśmy ósme miejsce. Co jeszcze cieszy to praca, którą wykonują zawodnicy podczas treningów i to, że przenosi się ona rywalizację sportową. To już kolejny bardzo dobry występ drużyny Ajaksu 2011. Widać, że kierunek jaki jest obrany w szkoleniu tych młodych zawodników jest słuszny i skuteczny. Trzeba jeszcze podkreślić tutaj rolę organizatora, który zorganizował bardzo udane zawody. Ważna rolę odegrali rodzice naszych zawodników, którzy głośnym dopingiem wspierali naszych zawodników. Podsumowując wzięliśmy udział w bardzo emocjonującym turnieju gdzie była również dobra zabawa a to podstawa”.

Zespół szlifuje formę do rundy wiosennej, a ostatni turniej były jednym z etapów przygotowań do wiosny. Już w sobotę kolejny sprawdzian ,tym razem drużyna Ajaksu Częstochowa rozegra sparing z drużyną GKS Tychy.