Seniorzy ponownie z 3 punktami!

Kategoria: Seniorzy Ajaks Opublikowano: sobota, 08, wrzesień 2018 P. Pawłowski Drukuj E-mail

Bardzo ciężką przeprawę miał nasz zespół w rozegranym meczu 4. kolejki rozgrywek Klasy "A". Już po raz trzeci gościliśmy rywali na własnym boisku, tym razem mierząc się z Gromem Cykarzew. Początek spotkania należał do naszej drużyny, która od początku chciała narzucić swój styl gry i zaatakować rywala wysokim pressingiem. W 17 minucie po ładnej indywidualnej akcji na prowadzenie wyprowadził nas Piotr Ostalski precyzyjnym strzałem pokonując bramkarza gości.

Od tego momentu gra się wyrównała, a nasz zespół nie potrafił znaleźć sposobu na podwyższenie wyniku. Goście grali bardzo twardo i nie zamierzali łatwo się poddawać. Ich determinacja opłaciła się kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy, kiedy chwile niezdecydowania w naszych szeregach obronnych z zimną krwią wykorzystał zawodnik Gromu doprowadzając do stanu 1-1. Po tej bramce gra stała się  z obu stron mocno szarpana z momentami brzydkiej gry i częstych przerw spowodowanych faulami. Nasi zawodnicy jednak ani myśleli zadowolić się jednym punktem i za wszelką cenę chcieli sięgnąć po pełną pulę. W 88 minucie starania się opłaciły- po dośrodkowaniu z rzutu rożnego bramkę na 2-1 zdobył strzałem głową wprowadzony na boisko kilkanaście minut wcześniej Mateusz Pokrzywiński. Ambitni goście mocno walczyli jeszcze o zmianę niekorzystnego dla siebie rezultatu, jednak wynik nie uległ już zmianie i po raz kolejny zwycięski okazał się zespół Ajaksu! Było to trzecie spotkanie w tym sezonie i jak dotychczas za każdym razem zgarnialiśmy pełną pulę. Brawa dla drużyny!

Ajaks 2 : 1 Grom Cykarzew
Ostalski, Pokrzywiński

 Skład: Gajda- Walczyński (52' Wysocki), Kotarski, Jaros, Sosnowski- Ostalski, Bednarek, Klamut (74' Pawłowski), Dziewoński (65' Pokrzywiński), Kasztelan- Stachera (55' Chmielewski)

Rez: Błachowicz

Trener- Piotr Pawłowski