Turniej Rodło Cup Opole dla rocznika 98

Kategoria: Ajaks 1998 Opublikowano: poniedziałek, 07, luty 2011 Drukuj E-mail

Turniej organizowany przez Rodło Opole przyniósł kolejne już 5. miejsce. Trzeba uczciwie powiedzieć, że wynik jest tym razem gorszy niż gra.

W grupie B Ajaks trafił na Lechię Dzierżoniów (2-1), Stadion Śląski (3-2), Piast Gliwice (4-0) oraz Śląsk Wrocław (2-0). Co ciekawe wszystkie drużyny grupy A przegrały pojedynki z drużynami grupy B (o 9,7,5 miejsce oraz oba półfinały wygrały ekipy z "naszej" grupy).

Ajaks świetnie zaczął turniej od dwóch zwycięstw, jednak nie dał rady ani Piastowi, ani Śląskowi.

Co jest niepokojące- w każdy z meczy grupowych tracimy bramkę w pierwszych sekundach. Szkoda zwłaszcza tej w meczu ze Śląskiem, bo Ajaks prezentował się lepiej. Przegrywając od 6 sekundy 1-0 nie daliśmy rady odrobić strat, a dodatkowo w końcówce tracimy bramkę na 0-2.

W meczu o miejsce 5 pokonaliśmy gospodarzy w rzutach karny 3-2. W meczu było 2-2. O ile tym razem nie daliśmy prezentu w pierwszych sekundach, o tyle tradycja została podtrzymana. W 5 minucie tak rozegraliśmy rzut wolny, że piłka powędrowała do zawodnika Rodła, który od połowy hali miał sytuację sam na sam.

Cieszy niezła gra, martwi brak koncentracji i konsekwencji.

Być może będzie jeszcze jedna okazja, by wygrać jeszcze jeden turniej w sezonie. W najbliższą niedzielę prawdopodobnie udamy się do Pajęczna na turniej miejscowej Zawiszy.

W turnieju w Opolu grali dwaj chłopcy z rocznika '99, którzy zaprezentowali się z dobrej strony. Byli to Łukasz Bartosik i Kacper Klamut.

Skład: Gajek, Zalfresso, Kała, Kaniowski, Błaszkiewicz, Puchała, Jasnos, Chobot, Matyja, Klamut, Janik, Bartosik

Trener: Grzegorz Kopacz