Porażka Seniorów na zakończenie rundy

Kategoria: Seniorzy Ajaks Opublikowano: niedziela, 10, listopad 2019 P. Pawłowski

W sobotę 9 listopada zespół Seniorów udał się do Kościelca, aby rozegrać ostatnie spotkanie w rundzie jesiennej. Niestety do meczu przystąpiliśmy mocno osłabieni, a brakowało m.in. kontuzjowanych Mateusza Pokrzywińskiego, Mateusza Dziewońskiego, Józefa Chmielewskiego czy pauzującego za kartki Grzegorza Kuziorowicza.

Pierwsze minuty to zdecydowana przewaga gospodarzy, którzy lepiej operowali piłką i konstruowali dynamiczne akcje zwłaszcza w bocznych sektorach boiska. W 10. minucie z około 25 metrów groźnie uderzał zawodnik Lotnika, jednak mocny strzał na poprzeczkę sparował Mikołaj Barczyński ratując nas przed stratą bramki. Nasi zawodnicy mieli trudności z utrzymaniem piłki w okolicach pola karnego rywala, a większość górnych piłek "zgarniali" wysocy gracze rywala. W 27. minucie po faulu Piotra Ostalskiego gospodarze wykonywali rzut wolny z bocznego sektora boiska. Po niskim dośrodkowaniu zakotłowało się w naszym polu karnym i odbijając się od kilku zawodników nieszczęśliwie piłka przekroczyła linię bramkową i tym samym gospodarze objęli prowadzenie. W kolejnych minutach nasi zawodnicy pokazali, że nie zamierzają się poddać, a kilka naszych akcji naprawdę mogło się podobać. Kilkukrotnie znakomicie wyszliśmy spod pressingu rywala grając na 1-2 kontakty, jednak brakowało "ostatniego podania" i nie potrafiliśmy znaleźć sposobu na stworzenie groźnych sytuacji bramkowych. Strzelać z dystansu próbowali Dominik Wysocki i Mariusz Kurasiński, jednak ich próby nie zakończyły się powodzeniem. Końcówka pierwszej połowy okazała się kluczowa dla losów meczu. W 43. minucie z około 18. metrów uderzał pomocnik gospodarzy, a przy próbie zablokowania strzału przed Dominika Wysockiego piłka nieszczęśliwa zmieniła swój tor lotu kompletnie myląc Mikołaja Barczyńskiego, który nie zdołał skutecznie zainterweniować i uratować naszego zespołu przed utratą drugiej bramki. Już minutę później było 3-0 dla gospodarzy, a po precyzyjnym dośrodkowaniu z rzutu rożnego strzałem głową popisał się jeden z zawodników Lotnika, strzelając nam gola "do szatni". Druga połowa spotkania nie miała już większej historii. Nasi zawodnicy stworzyli kilka ciekawych akcji, jednak podobnie jak w pierwszej części gry brakowało sposobu na udane wykończenie akcji. Gospodarze spokojnie kontrolowali przebieg spotkania, a w 88. minucie zdobyli jeszcze jedną bramkę po wyprowadzeniu udanego kontrataku. Tym samym ponieśliśmy czwartą porażkę w rundzie jesiennej, a przerwę zimową spędzimy na 6. miejscu w tabeli.

Lotnik Kościelec 4 : 0 Ajaks

 Skład: Barczyński- Ostalski (77' Pawłowski), Sosnowski, Kowalski, Pomianowski- Wysocki, Kos, Żydek, Młynek (55' Rosa), Błachowicz- Kurasiński

Trener- Piotr Pawłowski