Drużyna rocznika 2002 wyjeżdża na Finał Ogólnopolski!

Kategoria: Ajaks 2002 Opublikowano: wtorek, 29, kwiecień 2014 P. Puchała Drukuj E-mail

Drużyna Ajaksu 2002 wzmocniona trzema zawodnikami spoza klubu, będzie reprezentowała Województwo Śląskie w Finale Ogólnopolskim turnieju "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku" organizowanego przez PZPN.

Już w dniu jutrzejszym Nasza drużyna zamelduje się w Warszawie i weźmie udział w uroczystym rozpoczęciu turnieju oraz losowaniu grup eliminacyjnych. Natomiast w czwartek staniemy do rywalizacji z 15 innymi województwami o miano najlepszych w Kraju. Dwie najlepsze drużyny wezmą udział w Wielkim Finale rozegranym na Stadionie Narodowym, a zaraz po nim wszyscy uczestnicy turnieju obejrzą Finał Pucharu Polski Zawisza Bydgoszcz - Zagłębie Lubin.

Kadra turniejowa: Morawski Mikołaj, Garbowicz Bartłomiej, Piaszczyk Dominik, Karoń Piotr, Ożóg Piotr, Rosiński Piotr, Rybaniec Jan, Ostrowski Piotr, Kosin Jakub(wszyscy Ajaks), Gzieło Kacper, Krzyżak Oskar(obaj RKS Raków), Biegański Mikołaj(KS Skra).

Trener Paweł Puchała

Kierownik Piotr Pawłowski

Poniżej informacje turniejowe ze strony organizatora:

Stadion Narodowy dla Najlepszych

Z ponad 200 tysięcy dzieci zgłoszonych do tegorocznej edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” w grze pozostało już niespełna 800 najbardziej utalentowanych piłkarsko dziewcząt i chłopców w Polsce. To najlepsi z najlepszych – mistrzowie wszystkich województw w kategoriach U-10 i U-12. Ich zmagania i popisowe akcje obejrzymy podczas Finału Ogólnopolskiego, trwającego w dniach 30 kwietnia – 02 maja w Warszawie.

W turnieju o Puchar Tymbarku spełniają się największe piłkarskie marzenia dzieci. Każde dziecko, które kopie piłkę na podwórku marzy o tym by zagrać kiedyś na Stadionie Narodowym.  Obecnie, aby zagrać na tym wspaniałym obiekcie, trzeba trafić do Reprezentacji Polski lub wystąpić w finale Pucharu Polski. Od tego roku jest trzecia droga – zarezerwowana tylko dla najbardziej utalentowanych piłkarsko dziewcząt i chłopców w naszym kraju, finalistów  Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”.

Tegoroczny finał będzie niepowtarzalny, ponieważ tego samego dnia i na tym samym stadionie wyłonieni zostaną zdobywcy Pucharu Polski oraz Pucharu Tymbarku. 2 maja na Stadionie Narodowym rozegrany zostanie mecz finałowy Pucharu Polski, a kilka godzin przed tym wydarzeniem na murawę wybiegną najlepsze drużyny dziewcząt i chłopców XIV edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” by rywalizować o mistrzowski tytuł w kategoriach U-10 i U-12 oraz wyjątkowy Puchar Tymbarku.

Zanim boiskowe emocje sięgną zenitu wszystkich uczestników Wielkiego Finału czeka uroczyste otwarcie i ceremonia losowania grup, które odbędą się 30 kwietnia na Placu Defilad w Warszawie. Dzień później wystartują eliminacje grupowe, które zostaną rozegrane na stadionie Polonii Warszawa, obiekcie przygotowań reprezentacji Polski do turnieju Euro 2012.

Tegoroczni finaliści mogą dostąpić nie lada zaszczytu, ponieważ w tym roku każdy uczestnik Wielkiego Finału stanie przed szansą dołączenia do elitarnego grona strzelców gola na Stadionie Narodowym, a tworzą je gwiazdy światowego futbolu między innymi Jakub Błaszczykowski, Wayne Rooney, Mario Balotelli, oraz Cristiano Ronaldo.

Finał Ogólnopolski Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” będzie doskonałą okazją do aktywnego i emocjonującego spędzenia majówki w prawdziwe piłkarskim klimacie.

Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek oraz prezes firmy Tymbark Krzysztof Pawiński na specjalnej konferencji prasowej zapowiedzieli finał turnieju "Z podwórka na stadion"