Seniorzy wygrywają czwarty mecz z rzędu!

Kategoria: Seniorzy Ajaks Opublikowano: niedziela, 21, październik 2018 P. Pawłowski Drukuj E-mail

W sobotę 20. października nasz zespół Seniorów podejmował w ramach 10. kolejki Klasy "A" drużynę Gromu Miedźno.
Początek spotkania należał do drużyny gości, a nasi zawodnicy "tradycyjnie" wolno wchodzili w mecz. Nasi rywale
lepiej operowali piłką, uniemożliwiając przy tym naszej drużynie dłuższe utrzymanie się przy piłce i stworzenie klarownych sytuacji bramkowych. Sporo było z naszej strony niedokładności i prostych strat, co spowodowało spore problemy w defensywie i duże zagrożenie ze strony rywala w 1 połowie meczu.

Około 30 minuty spotkania po jednym z wielu rzutów różnych goście objęli prowadzenie. Po niesamowitym zamieszaniu w naszym polu karnym, Dominik Wysocki niefortunnie próbował wybić piłkę i wpakował ją do własnej siatki. Ta sytuacja mocno podrażniła naszych zawodników, którzy jak najszybciej chcieli zmienić niekorzystny rezultat, ale do przerwy wynik nie uległ zmianie i do szatni schodziliśmy z jednobramkową stratą. Po zmianie stron obraz gry zmienił się diametralnie, a zespół Gromu ograniczał się do defensywy i wyprowadzania kontrataków. Znakomitą zmianę dał wprowadzony od początku drugiej części gry Józef Chmielewski, który raz po raz "gnębił" obronę rywali przeprowadzając szybkie indywidualne akcje prawą stroną boiska. Już po kilku minutach było widać, że gole dla naszej drużyny są tylko kwestią czasu. Wyrównać udało się jednak dopiero w 70 minucie, kiedy po rzucie rożnym wykonywanym przez Kacpra Klamuta najwyżej do piłki wyskoczył Alex Bednarek i precyzyjnym strzałem głową umieścił piłkę w siatce gości. Nasz pomocnik od początku meczu był mocno pilnowany przez zawodników Gromu, którzy aż do momentu bramki nie pozwolili mu pokazać  pełni swoich umiejętności. Kolejne minuty to nieustanne ataki naszej drużyny, która nie zamierzała poprzestać i za wszelką cenę chciała zdobyć komplet punktów. W 85 minucie w końcu objęliśmy prowadzenie- ponownie pomocny okazał się stały fragment i po precyzyjnym wrzucie z autu przez Mateusza Dziewońskiego ponownie Alex Bednarek zdobył bramkę głową. Kilka minut później Alex skompletował hat-tricka wykańczając
kontrę wyprowadzoną przez nasz zespół po odbiorze w środkowej strefie boiska. Nasz pomocnik jest ostatnio w wysokiej formie strzeleckiej-w ostatnich 3 meczach zdobył aż 8 bramek. Po golu na 3-1 do końca spotkania pozostało już jedynie kilkadziesiąt sekund i nic już nie mogło odebrać naszemu zespołowi 3 punktów. Po końcowym gwizdku nasi zawodnicy tradycyjnie odtańczyli taniec radości celebrując 4 zwycięstwo z rzędu! Brawa dla drużyny!

Ajaks 3 : 1 Grom Miedźno
Bednarek 3

 Skład: Woźniak- Świąć, Kotarski, Jaros, Walczyński (80' Pawłowski)- Wysocki, Bednarek, Klamut, Błachowicz (45' Chmielewski), Dziewoński- Pokrzywiński (90' Kruk)

Rez: Michalczyk, Gajda

Trener- Piotr Pawłowski