Seniorzy z kolejnym zwycięstwem!

Kategoria: Seniorzy Ajaks Opublikowano: niedziela, 02, wrzesień 2018

W sobotę 1 września w ramach 3. kolejki częstochowskiej Klasy "A" nasz zespół Seniorów zmierzył się na własnym boisku ze spadkowiczem z klasy Okręgowej, Victorią Częstochowa. Byliśmy zatem świadkami kolejnego "derbowego" spotkania przy Starzyńskiego. Mecz rozpoczął się znakomicie dla naszej drużyny, gdyż już po kilku minutach podyktowany został rzut karny dla Ajaksu po zagraniu ręką w polu karnym przez zawodnika Victorii. Jedenastkę pewnie wykorzystał Tomasz Stachera i objęliśmy prowadzenie 1-0.

Kolejne minuty to przewaga naszego zespołu, który chciał ją udokumentować kolejnymi trafieniami. Blisko zdobycia bramki był Mateusz Dziewoński, który z kilku metrów uderzył w poprzeczkę bramki gości i nadal byliśmy na jednobramkowym prowadzeniu. Spory wpływ na przebieg meczu miała sytuacja z około 20.minuty- obrońca Victorii uderzył bez piłki Mateusza Dziewońskiego, za co zasłużenie został ukarany czerwoną kartką. Od tej pory nasz zespół grał z przewagą jednego zawodnika, jednak drużyna gości wcale nie zamierzała się poddawać i mimo gry w osłabieniu stworzyła sobie kilka okazji do wyrównania. Bardzo dobrze w bramce spisywał się jednak debiutujący w naszym zespole Daniel Świąć, który popisał się kilkoma znakomitymi interwencjami. Po zmianie stron nasz zespół wrócił na właściwe tory i przy pełnej koncentracji zaczął realizować plan na drugą połowę. W 50 minucie spotkania drugą bramkę dla naszego zespołu zdobył sprowadzony w przerwie letniej z Pogoni Kamyk Alex Bednarek. Zawodnik ten jest wychowankiem Ajaksu i po kilku latach w znakomitym stylu wrócił na "stare śmieci" zdobywając fantastyczną bramkę z rzutu wolnego. Podwyższenie wyniku sprawiło, że nasi zawodnicy uspokoili grę starając się jak najdłużej utrzymywać przy piłce. W końcówce spotkania bramkę na 3-0 zdobył Kamil Kasztelan wykorzystując sytuację sam na sam z bramkarzem. W doliczonym czasie gry honorowe trafienie zdobył strzałem głową zawodnik gości, a kilka minut później sędzia zakończył spotkanie. Tym samym Ajaks odniósł drugie zwycięstwo w obecnym sezonie i po 3. kolejkach jest na pozycji wicelidera rozgrywek. Mamy jednak jedno spotkanie zaległe- mecz drugiej kolejki z zespołem Błękitnych Libidza z powodu ubiegłotygodniowego strajku sędziów został przełożony na 17 listopada.

Ajaks 3 : 1 Victoria Częstochowa
Stachera 1, Bednarek 1, Kasztelan 1

Skład: Świąc- Mazur, Jaros, Walczyński, Sosnowski- Ostalski, Klamut (78' Pawłowski), Bednarek, Kasztelan (88' Żaba), Dziewoński (75' Błachowicz)- Stachera (58' Kos)

Rez: Pokrzywiński