Remis seniorów w meczu z wiceliderem

Kategoria: Seniorzy Ajaks Opublikowano: sobota, 07, kwiecień 2018 Drukuj E-mail

W sobotę 7 kwietnia o godzinie 13.00 nasz zespół seniorów podejmował na własnym boisku wicelidera rozgrywek, Lot Konopiska. Drużyna przyjezdnych w przerwie zimowej dokonała kilku wzmocnień i podobnie jak Ajaks liczy na awans do Klasy "A". Pierwsza połowa spotkania to przewaga naszego zespołu, która nie została jednak udokumentowana zdobyczą bramkową. Swoich sytuacji nie wykorzystali Maciej Nabiałek, Krystian Kotarski i Mateusz Pokrzywiński, a dodatkowo sędzia nie podyktował ewidentnego rzutu karnego za faul na Mateuszu Dziewońskim. Nasz zawodnik był w sytuacji sam na sam z bramkarzem i szykował się do oddania strzału, w czym przeszkodził mu faulujący od tyłu obrońca powalając na ziemię gracza Ajaksu. Arbiter spotkania jednak podjął zupełnie niezrozumiałą decyzję o niepodyktowaniu "jedenastki", kilka chwil później ponownie myląc się na niekorzyść naszej drużyny niesłusznie odgwizdując spalonego wychodzącemu ponownie sam na sam z bramkarzem niezwykle aktywnemu w tym dniu Mateuszowi Dziewońskiemu.

Kilka minut później wynik otworzył zawodnik z Konopisk oddając piękny strzał zza pola karnego w samo okienko bramki. Nasi zawodnicy szybko starali się doprowadzić do wyrównania, ale mimo przewagi schodziliśmy na przerwę przy wyniku 0-1. Po zmianie stron mecz stał się bardziej szarpany i nie brakowało akcji z obu stron. 15 minut przed końcem spotkania w końcu udało się odczarować bramkę drużyny z Konopisk, kiedy to Mateusz Pokrzywiński strzałem głową doprowadził do wyrównania. Chwilę później groźnie wyglądającej kontuzji doznał nasz bramkarz Wojciech Gajda i konieczna była wymuszona zmiana. Do końca spotkania nasi zawodnicy walczyli o pełną pulę, jednak nie padła już żadna bramka i mecz zakończył się wynikiem remisowym. Tym samym Ajaks nadal jest liderem tabeli z przewagą 5 punktów nad naszym sobotnim rywalem.

Ajaks 1 : 1 Lot Konopiska
Pokrzywiński

Skład: Gajda (78' Flis)- Grobelak, Kotarski, Starczewski, Walczyński (70' Nowak)- Wysocki, Ostalski, Mazur (55' Klamut), Nabiałek, Dziewoński- Pokrzywiński